spot_img

از دست این بازی فرار کنید! | بررسی بازی “Zombie Escape-The Driving Dead”

خیلی از عناوین هستند که تکلیفشان با خودشان مشخص نیست! بازی Zombie Escape – The Driving Dead دقیقا از این دست بازی‌ها است که هیچ چیزی برای ارائه ندارد.

همین ابتدا بگویم که کلا بی‌خیال تجربه این بازی شوید چون چیزی از دست نخواهید داد. ابتدا که بازی شروع می‌شود شاهد روایت یک داستان کلیشه‌ای هستید. داستان از این قرار است که شما به همراه نامزد خود به سفر می‌روید ولی به‌طور ناگهانی حال شما بد می‌شود، و وقتی که بیدار می‌شوید خود را در بیمارستانی پر از زامبی می‌بینید! قهرمان داستان هم تصمیم می‌گیرد تا هرطور از بیمارستان فرار کرده و خود را به نامزدش برساند. برای همین سوار بر آمبولانس می‌شود تا از راه پارکینگ خارج شود. اولین ماموریت شما در این نقطه مشخص می‌شود. شش باطری پیدا کنید تا بتوانید در پارکینگ را باز کنید. اما خب نه از نقشه خبری است نه راهنمایی. در یک پارکینگ بی نهایت بزرگ باید به دنبال شش باطری بگردید. با لمس دو طرف صفحه ماشین را می‌توانید کنترل کنید و با حرکت موبایل به اتومبیل جهت می‌دهید. اما مشکل بعدی حضور زامبی‌های بی‌شمار در محیط است که قدرت زیادی هم دارند!

شما می‌توانید با خودرو خود زامبی‌ها را زیر کنید و آن‌ها نیز می‌توانند با ضربه جان شما را کم کنند. در برخی نقاط کور نقشه می‌توانید این کاهش جان را جبران کنید ولی کاملا اتفاقی باید آن‌ها را پیدا کنید. فاجعه گیم‌پلی را که کنار بگذاریم، به بحث شیرین گرافیک و موسیقی می‌رسیم. گرافیک بازی در یک کلام و به طور مختصر فاجعه است! شاید اتومبیل‌ها طراحی نسبتا خوبی داشته باشند اما طراحی محیط و زامبی‌ها بسیار بد هستند. زامبی‌ها به قدری ضعیف کار شده‌اند که واقعا توی ذوق می‌زنند و این طراحی آزاردهنده است. موسیقی و صداگذاری بازی هم همین‌طور است! صدای عجیب موتور اتومبیل‌ها و زامبی‌ها واقعا اعصاب شما را خرد می‌کند. بازی Zombie Escape – The Driving Dead اثری است که اصلا توصیه نمی‌کنیم و بهتر کلا بی‌خیال آن شوید.

حتما بخوانید