spot_img

کنسول Xbox Series S قابلیت شبیه‌سازی عناوین کلاسیک پلی‌استیشن را دارد

یک بوتوبر موفق شده با استفاده از حالت توسعه‌دهنده این کنسول، شبیه‌سازی را به آن اضافه کند که به کمک آن می‌توان بازی PS1 و PS2 را روی این کنسول شبیه‌سازی کرد.

یوتوبری به نام Modern Vintage Gamer اخیراً به کنسول Xbox Series S مایکروسافت شبیه‌سازی اضافه کرده که به کمک آن بازی‌های کلاسیک پلی‌استیشن با رزولوشن 4K اجرا می‌شوند.

این یوتوبر با استفاده از حالت توسعه‌دهنده Xbox Series S که به کد‌های تایید نشده اجازه می‌دهد بر روی کنسول اجرا شوند، توانست به این موفقیت دست یابد. با این حالت شبیه‌سازها را می‌توان به Series S اضافه کرد و شبیه‌ساز PS1 با نام DuckStation 1 قادر است بازی‌هایی مانند Crash Bandicoot ،Tomb Raider و Chrono Cross را با تصاویری به روز شده بر روی این کنسول اجرا کند. کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت همچنین قادر به شبیه‌سازی Gamecube و PS2 نیز هستند که می‌تواند برای تبدیل این کنسول به یک مجموعه‌ای از شبیه‌سازها امکان خوبی فراهم کند.

بهترین بخش ماجرا این است که طرفداران این بازی‌ها اگر بخواهند چنین تجربه‌ای بر روی Xbox نسل نهمی خود داشته باشند تنها می‌بایست هزینه‌ ناچیزی را برای دسترسی به حالت توسعه‌دهنده بپردازند و با این کار گارانتی کنسول آن‌ها باطل نمی‌شود.

پیشتر مطلع شده بودیم که قرار است مایکروسافت حالت نایت مود را به کنسول‌های نسل نهمی خود اضافه کند. این حالت که قابلیت شخصی‌سازی توسط کاربر را نیز دارد، مشخص نیست چه زمانی به این کنسول‌ها اضافه می‌شود. از دیگر اخبار مرتبط با کنسول‌های Series می‌توان به رویداد Xbox در تاریخ 24 اوت/2 شهریور در Gamescom اشاره کرد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

مایکروسافت به زودی حالت نایت مود را به کنسول‌های نسل نهمی خود اضافه می‌کند

منبعGamingbolt

حتما بخوانید