spot_img

Activision-Blizzard از سوی Xbox مورد انتقاد قرار گرفت

بر اساس جدیدترین خبرها، سخنگوی Activision به انتقادات دو پلتفرم بزرگ صنعت گیم از آن‌ها واکنش نشان داده است.

گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده، فرهنگ عمیقاً نگران‌کننده آزار و تبعیض در محل کار در Activision-Blizzard را به شکل واضح‌تری نشان داده است. صنعت ویدئو گیم به گونه‌ای که از هر کسی انتظار می‌رود، به این مساله واکنش نشان داده است. به تازگی جیم رایان، رئیس پلی‌استیشن، انتقاداتی را متوجه رویه‌های موجود در Activision و نحوه برخورد آن با این وضعیت کرده و به نظر می‌رسد که ایکس‌باکس نیز در همین مسیر است.

فیل اسپنسر، رییس Xbox، اخیراً ایمیلی را برای کارکنان Xbox ارسال کرده که مورد توجه بلومبرگ نیز قرار گرفته است. در این ایمیل اسپنسر از وضعیت موجود در Actitvision انتقاد کرده و گفت که او «از رویدادها و اقدامات وحشتناکی که آنجا رخ داده ناراحت و عمیقاً نگران است» و «این نوع رفتارها در صنعت ما جایی ندارد.» به گفته اسپنسر، Xbox «در حال بررسی همه جنبه‌های رابطه با Activision-Blizzard است و اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام می‌دهد.» اینکه آیا این صحبت‌ها منجر به برداشتن گام‌های واقعی توسط این شرکت صاحب پلتفرم می‌شود یا نه، هنوز مشخص نیست.

اسپنسر و مایکروسافت در گفتگو با IGN، صحت گزارش بلومبرگ را تایید کردند. اسپنسر گفت: «من شخصاً برای همه کارمندان‌مان در Xbox، به محیطی دلپذیر و فراگیر به شدت ارزش می‌دهم. این یک مقصد نیست؛ بلکه مسیری است که ما همیشه در آن در حال حرکت خواهیم بود. مدیریت Xbox و مایکروسافت در کنار تیم‌های ما ایستاده‌اند و از آن‌ها در ایجاد محیطی امن‌تر برای همه حمایت می‌کنند.»

سخنگوی Activision-Blizzard در پاسخ به بیانیه Xbox و PlayStation گفت: «ما به همه بازخوردهای شرکای ارزشمند خود احترام می‌گذاریم و با آن‌ها وارد تعامل خواهیم شد. ما جزئیات تغییرات مهمی را که در هفته‌های اخیر اعمال کرده‌ایم، به آن‌ها توضیح داده‌ایم و به انجام آن ادامه خواهیم داد. ما متعهد به تلاش برای اطمینان از ایمن، متنوع و فراگیر بودن فرهنگ و محل کارمان هستیم. ما می‌دانیم که چنین چیزی زمان می‌برد؛ اما تا زمانی که بهترین محل کار را برای تیم خود فراهم نکنیم، متوقف نخواهیم شد.»

کارمندان Activision-Blizzard در هفته‌ها و ماه‌های اخیر علیه این شرکت و ریاست آن اعتراضاتی داشته‌اند که کاملاً قابل درک است. گروهی از کارمندان و سهام‌داران شرکت خواستار استعفای مدیرعامل آن، بابی کوتیک، شده‌اند؛ اگرچه به نظر نمی‌رسد مدیریت Activision در این باره اقدامی انجام دهد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

کارکنان Activision خواهان استعفای مدیر عامل این شرکت هستند

منبعGamingbolt

حتما بخوانید