Xbox هنوز خرید استودیوهای جدید را متوقف نکرده است

فیل اسپنسر از وجود رویکردی بلند مدت در مایکروسافت می‌گوید.

هزینه‌های مایکروسافت برای خرید استودیو مدتی است در حال افزایش است و زمانی که این شرکت تمام ZeniMax Media -شرکت مادر Bethesda Softworks- را خریداری کرد، به اوج خود رسید. مایکروسافت در موارد متعدد گفته است که قصد دارد این هزینه را ادامه دهد؛ زیرا به نظر می‌رسد می‌خواهد توسعه‌دهندگان بیشتری را به مجموعه فرست پارتی خود اضافه کند. اخیراً فیل اسپنسر، رئیس Xbox، دوباره چیزی در این زمینه گفت.

اسپنسر که در رویداد زنده WSJ Tech Live وال استریت ژورنال حضور داشت، گفت که مانند همیشه، مایکروسافت همچنان در جستجوی تیم‌های توسعه‌دهنده و استودیوهایی است که بازی‌های خوبی برای Xbox بسازند و مایکروسافت هنوز خریدهای خود را انجام نداده است.

اسپنسر چنین گفت: «ما همیشه به دنبال افرادی هستیم که فکر می‌کنیم که همکار خوبی برای ما خواهند بود و به خوبی با استراتژی ما پیوند برقرار خواهند کرد.  و تیم هایی که با استراتژی ما بازی خوبی خواهند بود. بنابراین ما قطعاً کار خود را  در زمینه خرید و فروش استودیوها تمام نکرده‌ایم.»

اسپنسر در ادامه افزود که هیچ حد نصاب یا جدول زمانی‌ای برای تصمیم‌گیری‌های مایکروسافت در مورد خرید استودیو‌های جدید برای Xbox وجود ندارد. اما اگر فرصتی برای خرید استودیویی فراهم شود که «مناسب» باشد،  مایکروسافت احتمالاً آن را از دست نخواهد داد.

«هیچ حد نصاب وجود ندارد. هیچ نوع جدول زمانی‌‌ای وجود ندارد که من مجبور باشم تا زمان معینی استودیویی را بخرم. اما اگر استودیویی را پیدا کنیم که در شرایط خوبی داشته باشد، آنچه را که ما سعی می‌کنیم انجام دهیم و آنچه آن‌ها می‌خواهند انجام دهیم و آنچه آن‌ها می‌خواهند انجام دهند را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم. و اگر احساس کنیم می‌توانیم هر دو در کنار یکدیگر بهتر شویم، آنگاه قطعاً اقدام خواهیم کرد.»

اسپنسر افزود: «این یکی از امتیازاتی است که ما در مایکروسافت داریم و از توانایی به کار بستن رویکرد بلندمدت برخوردار هستیم و افزودن بازی‌سازهای فوق‌العاده به مجموعه‌مان بخشی مهم از این رویکرد بلند مدت است.»

البته، PlayStation نیز همانند Xbox اخیراً مشغول خرید استودیوهایی بوده است. آن‌ها در ماه‌های اخیر تعدادی تیم جدید به مجموعه استودیوهای PlayStation اضافه کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به استودیوهایی مانند ،Housemarque ،Nixxes Software ،Firesprite و Bluepoint Games اشاره کرد. سونی نیز قصد دارد استودیوهای بیشتری را برای تقویت مجموعه بازی‌های فرست پارتی خود خریداری کند.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

قابلیت Xbox Cloud تا پایان سال میلادی به کنسول‌های مایکروسافت اضافه می‌شود

Xbox در 24 آبان جشنی به مناسبت بیست سالگی خود برگزار خواهد کرد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید