Xbox شاید در آینده به سراغ گزینه‌ای مشابه تروفی Platinum برود

بر اساس جدیدترین خبرها، مدیر بخش مدیریت پروژه Xbox از احتمال اضافه شدن سیستمی پاداش دادن به کسانی که یک بازی را به طور کامل انجام می‌دهند خبر داد.

در آخرین قسمت از پادکست Iron Lords، جیسون رونالد، مدیر بخش مدیریت پروژه Xbox، در مورد برنامه‌های اضافه کردن یک معادل  برای  تروفی Platinum برای این پلتفرم صحبت کرد.

در PlayStation، پلیرها به محض اینکه تروفی‌های یک بازی را به طور کامل به دست بیاورند، یک تروفی Platinum دریافت می‌کنند. البته بازی‌های Xbox نیز از سیستم اچیومنت‌ها استفاده استفاده می‌کنند؛ اما تکمیل 100 درصد آن‌ها چیز خاصی را به همراه ندارد. رونالد در مورد اینکه چگونه پلیرهای مختلف به شیوه متفاوتی بازی می‌کنند صحبت کرد و در این باره گفت که تیم Xbox به دنبال پاداش دادن به انواع مختلف پلیرها به روش‌های مختلف است.

رونالد گفت: «ما قطعاً این بازخورد را شنیده‌ایم. اچیومنت‌ها چیزهای جالبی هستند؛ زیرا هر کس بازی‌ها را به شیوه متفاوتی انجام می‌دهد. بنابراین ما واقعاً به این فکر می‌کنیم که چگونه به افراد برای شیوه‌‌ای که دوست دارند بازی کنند و همچنین بازی‌هایی که دوست دارند تجربه کنند، پاداش دهیم؟

برخی از بازیکنان هستند که ترجیح می دهند چند نفره بازی کنند. برای پاداش دادن به آن‌ها و نشان دادن پیشرفت و مواردی از این دست چه کار می‌کنیم؟ افراد دیگری هم هستند که دوست دارند هزاران بازی مختلف را انجام دهند، پس باید چگونه عمل کرد و از زمانی که آن‌ها می‌گذارند، قدردانی کرد؟ و بعد از آن افراد دیگری مانند خودم هستند که به دنبال تکمیل تمام و کمال بازی‌ها هستند و به معنای واقعی کلمه می‌خواهند همه چیز را در یک بازی کامل کنند.

بنابراین، این یک تعادل است و قطعاً حوزه‌ای است که ما بازخوردهایی درباره آن شنیده‌ایم. امروز چیزی برای گفتن در این باره ندارم؛ اما قطعاً برای ما وقتی به آینده نگاه می‌کنیم چنین چیزی مهم خواهد بود.»

Xbox پیشتر در در دیگر بخش‌های برای پیشرفت‌هایی از PlayStation الگو گرفته بود. برای مثال Xbox چندی پیش از کنترلر DualSense تمجید کرد و گفت که شاید تیم توسعه این پلتفرم روی پیشرفت‌های مشابهی در کنترلرهای خود کار کند. معادلی برای تروفی Platinum می‌تواند برای پلیرهای این پلفترم بسیار هیجان‌انگیز باشد. با این حال باید به این نکته توجه داشت که همانطور که رونالد گفته است، در آینده نزدیک چیزی در این زمینه قرار نیست بشنویم.  

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

چند بازی کلاسیک به فروشگاه بازی‌های Xbox 360 اضافه شد

Xbox هنوز خرید استودیوهای جدید را متوقف نکرده است

منبعGamingbolt

حتما بخوانید