Xbox Game Pass تاثیر منفی‌‌‌ای بر ساخت بازی‌ها ندارد

یکی از سازندگان بازی We Happy Few در جریان یک مصاحبه می‌گوید که سرویس Game Pass تاثیر منفی‌ای در مراحل توسعه بازی‌ها ندارد.

استودیوی Compulsion Games که توسعه بازی We Happy Few را بر عهده داشتند، در مصاحبه اخیر خود با Xbox Squad  در مورد تاثیر Xbox Game Pass بر توسعه بازی‌ها صحبت کردند. در این مصاحبه، نایلا حاجاس، رئیس روابط عمومی این استودیو، می‌گوید که Xbox Game Pass بر توسعه بازی‌ها تأثیر منفی‌ای نمی‌گذارد.

حاجاس می‌گوید که Xbox Game Pass به بازیکنان بیشتر از همیشه اجازه می‌دهد تا به یک بازی دسترسی داشته و آن را امتحان کنند که این مساله می‌تواند منجر به خرید آن بازی شود. We Happy Few بر روی Game Pass از طریق برنامه ID@Xbox عرضه شد و حاجاس معتقد است که در نظر گرفتن Game Pass هیچ اثر منفی‌ای برای توسعه بازی‌ها ندارد.

«نه، هیچ تاثیر منفی ندارد. تاثیر مثبت؟ بله. ما می‌خواهیم بسیاری از مردم بتوانند به بازی‌های ما دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال برای We Happy Few، ابتدا قصد داشتیم آن را فقط در Steam منتشر کنیم و کم کم آن را در ID@Xbox و سپس Playstation به طور همزمان اضافه کردیم. آنچه ما واقعاً می خواهیم این است که مردم بتوانند بازی ما را تجربه کنند. این واقعیت که بازی ما روی Xbox Game Pass قرار دارد به این معنی است که افراد بیشتری می‌توانند آن را بازی کنند. در واقع این مساله هیچ جنبه منفی‌ای ندارد.»

حاجاس می‌گوید تفاوت‌های فنی بین Xbox Series X و Xbox Series S در توسعه بازی محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند. این احساس مشترکی است که به نظر می‌رسد بسیاری از طرفداران نیز دارند. Compulsion Games در حال حاضر بخشی از Xbox Game Studios است. این که این استودیو مشغول کار بر روی چه ‌بازی‌ای است، هنوز یک راز باقی مانده است.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

نسخه‌ی ریمستر Need for Speed: Hot Pursuit و چند نسخه‌ی دیگر به گیم‌پس خواهند آمد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید