spot_img

قابلیت Xbox Cloud تا پایان سال میلادی به کنسول‌های مایکروسافت اضافه می‌شود

مشترکین گیم‌پس آلتیمیت می‌توانند به کمک این فناوری عناوین نسل نهم را روی Xbox One تجربه کنند!

ورود مایکروسافت به عرصه کلاود گیمینگ از حدود یک سال پیش تقریباً قوی بوده است. مایکروسافت فعالیت خود در این زمینه را با xCloud  و اضافه کردن سازگاری به عناوین موجود در Xbox آغاز کرد. مدتی است که مشترکین Xbox Game Pass Ultimate قادر به تجربه کلاود گیمینگ روی موبایل PC هستند. و بالاخره در تعطیلات پایان سال 2021، امکان تجربه بیش از 100 بازی از طریق Xbox Cloud در Xbox Series X/S و Xbox One برای گیمرها فراهم خواهد شد.

بله، اضافه شدن چنین فناوری‌ای به کنسول‌ها به این معنی است که شما می‌توانید نسل نهم را در Xbox One  تجربه و از تصاویر با وضوح بالا (با رزولوشن 1080p و سرعت 60 فریم بر ثانیه) حتی در سخت‌افزار نه چندان قوی لذت ببرید. برای پلیرهایی که کنسول نسل نهمی دارند این فناوری به این معنی است که دیگر لازم نیست منتظر دانلود باشید و مستقیماً وارد بازی می‌شوید. اگر می‌خواهید با دوستان خود بازی‌ای را تجربه کنید که روی هارد دیسک  شما نصب نشده است، باز هم این تکنولوژی به کمک شما می‌آید.

البته تنها بازی‌هایی که از کلاود گیمینگ پشتیبانی می‌کنند با این تکنولوژی در دسترس خواهند بود و می‌توان انتظار داشت که بعضی ویژگی‌های بازی‌ها بر اساس کنسول متفاوت باشد. عملکرد این سرویس همچنین به کیفیت اتصال فرد به اینترنت بستگی دارد و بنابراین ممکن است گاهی اوقات هنگام بازی، با پیغام «باید منتظر بمانید» مواجه شوید. در ماه‌های آینده منتظر جزئیات بیشتر از ورود Xbox Cloud  به کنسول‌ها باشید.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

مایکروسافت به زودی حالت نایت مود را به کنسول‌های نسل نهمی خود اضافه می‌کند

کنسول Xbox Series S قابلیت شبیه‌سازی عناوین کلاسیک پلی‌استیشن را دارد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید