عرضه بازی Starfield در همان تاریخ اعلام شده خواهد بود

بنا بر آخرین خبرها، تاد هاوارد، کارگردان این بازی، معتقد است پیشرفت توسعه این بازی به حدی خوب است که در زمان مقرر عرضه شود.

به ندرت دیده می‌شود که ناشران تاریخ انتشار بازی های خود را ماه‌ها قبل، چه برسد به حدود یک سال و نیم قبل، اعلام کنند. به خصوص حالا به نظر می‌رسد که اکثر ناشران دوست دارند زمانی که بازی‌ها واقعاً نزدیک به عرضه هستند، تاریخ دقیق عرضه را اعلام کنند. با این حال، چند ماه پیش در جریان E3، مایکروسافت و Bethesda با اطمینان کامل تاریخ دقیق عرضه بازی Starfield را در نوامبر 2022 اعلام کردند.

البته، بازی‌ها همیشه مستعد تأخیر هستند -این ماهیت توسعه بازی‌ها است- و به‌ویژه در یک سال و نیم گذشته، تاخیر در انتشار بازی‌ها رایج‌تر نیز شده است. دلیل این امر را باید این دانست که توسعه‌دهندگان با مشکلات ناشی از همه‌گیری COVID 19 سروکار دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، دقیقاً چه میزان احتمال این وجود دارد که عرضه بازی Starfield بتواند همانطور که پیشتر اعلام شده در نوامبر 2022 باشد؟

خب، به گفته کارگردان تاد هاوارد، احتمال این مساله بسیار زیاد است. هاوارد در مصاحبه اخیر خود با IGN، با اطمینان اعلام کرد که تاریخ انتشار بازی با «مداد» نوشته نشده، بلکه «با جوهر نوشته شده است». وقتی از او خواسته شد توضیح بیشتری بدهد، چنین گفت:

«این یک بازی بسیار، بسیار جاه‌طلبانه است. ما در مورد تاریخی که اعلام کردیم، مطمئن بودیم. تمرکز اصلی ما فقط ساخت بهترین بازی ممکن است. این بازی بسیار، بسیار جاه‌طلبانه است، و ما چنین مسیری را چندین بار پشت سر گذاشته‌ایم.»

جلوتر در همان مصاحبه، هاوارد تاکید کرد که قرار دادن تاریخ انتشار بازی در تریلر آن بوضوح نشان می‌دهد که  Bethesda چه احساسی در مورد تاریخ عرضه این بازی دارد. او افزود که توسعه بازی به خوبی پیش می‌رود و اگرچه چالش‌های مربوط به دورکاری وجود دارد، اما تیم توسعه برای انجام این کار به خوبی آماده است.

او گفت: «ما تاریخ انتشار را در یک تریلر قرار دادیم تا همه چیز شفاف و جلوی چشم باشد.»

هاوارد در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا نسبت به تاریخ انتشار بازی احساس خوبی دارد، اضافه کرد: «ما می‌خواهیم بهترین کاری را که می‌توانیم، انجام دهیم و هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. من نسبت به بازی احساس خوبی دارم و به تاریخ آن اطمینان داریم.»

هاوارد گفت: «ما در وضعیتی هستیم که می‌توانیم کل بازی را تجربه کنیم. اما باز هم، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. Starfield یک بازی بسیار، بسیار جاه‌طلبانه است و ما نمی‌خواهیم چیزی را نیمه‌کاره رها کنیم. و با توجه به وضعیتی که جهان دچار آن است، پیش‌بینی اینکه دقیقاً چه اتفاقی چه زمانی رخ می‌دهد، دشوار است.»

«با توجه به وضعیت کلی جهان ما عالی عمل کرده‌ایم؛ اما اینکه دور هم جمع شویم و تصمیمات خلاقانه بگیریم و بازی را کنار هم تماشا کنیم، قطعاً برای همه توسعه‌دهندگان بازی‌ها در این مدت چالش برانگیز بوده است. و شما این مساله را می‌بینید. ما کمی خوش‌شانس هستیم که رهبران پروژه و بسیاری از کارکنان ما برای مدت طولانی با هم کار کرده‌اند و توانایی ما برای انجام این کار چه در خانه نشسته باشیم و چه در استودیوهای دیگر حضور داشته باشیم، بالا است. ما همیشه به نوعی کارها را از راه دور انجام می‌دهیم و با کسی که در مونترال یا تگزاس حضور دارد، صحبت می‌کنیم. و بنابراین آن چیزها برای ما واقعاً خوب پیش رفته است.»

در همان مصاحبه، هاوارد همچنین تایید کرد که Bethesda ایده‌ای تقریبی برای آنچه می‌خواهد با Fallout 5 انجام دهد، دارد؛ اما روشن کرد که تا زمانی که Starfield و The Elder Scrolls 6 عرضه نشوند، به سراغ این بازی نخواهند رفت. اطلاعات بیشتر در این باره را می‌توانید در بازی‌نما از طریق لینک‌های زیر بخوانید.

عرضه بازی Starfield قرار است در تاریخ 11 نوامبر 2022/ 20 آبان 1401 برای پلتفرم‌های Xbox Series X/S و PC باشد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

بازی Starfield بیش از 150 هزار خط دیالوگ خواهد داشت

از بازی Starfield ویدئوی جدیدی درباره محیط و داستان بازی منتشر شد

توسعه بازی Fallout 5 پس از عرضه Starfield و Elder Scrolls 6 آغاز می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید