spot_img

آپدیت جدیدی برای نسخه PS5 بازی The Medium منتشر شد

در این آپدیت قابلیت ری‌تریسینگ به این بازی اضافه شده و همچنین کاربرد قابلیت هپتیک فیدبک بهبودهایی خواهد داشت.

بازی The Medium به عنوان بازی زمان عرضه برای Xbox Series X/S منتشر شد که آغازگر سال 2021 برای این دو کنسول بود. این بازی یکی از معدود تجربه‌های نسل بعدی در آن زمان بود و بازی ترسناک و جذابی بود که شما را مجبور می‌کرد در یک آن بین دو جهان مختلف جابه‌جا شوید. این بازی در حال حاضر بر روی PS5 نیز در دسترس است تا از گیمرهای اکوسیستم PlayStation نیز از آن لذت ببرند. اما این پورت بدون مشکلی نیز نبوده است. توسعه‌دهنده بازی یعنی Bloober Team در حال رفع این مشکل به کمک یک آپدیت هستند که مواردی را به این بازی اضافه کرده و آن را بهبود می‌بخشد.

جدیدترین پچ بازی The Medium پشتیبانی از ری‌تریسینگ را به آن اضافه می‌کند. علیرغم حضور این قابلیت در نسخه‌های Xbox، اما در هنگام عرضه در PS5 از آن خبری نبود. همچنین بنا به گفته تیم سازنده بازی، عملکرد هپتیک فیدبک یا همان بازخورد لمسی در کنترلر DualSense نیز بهبود یافته است؛ اگرچه جزئیات خاصی در این باره ارائه نشده است. همانطور که می‌دانید این بازی بر روی PS5 با چندین قابلیت مختلف برای کنترلر DualSense عرضه شده است.برای مثال در نسخه PS5 از این بازی از تریگرهای انعطاف‌پذیر دسته ​​برای فعال کردن مکانیک Spirit Blast در بازی استفاده می‌شود. نحوه کار به این صورت است که هر چه مدت زمان بیشتری که در حال حرکت رو به جلو باشید، این تریگرها مقاومت کمتری از خود نشان می‌دهند. وقتی بازخورد لمسی یا همان هپتیک فیدبک (Haptic Feedback) روشن باشد، هنگامی که با استفاده از سپر روح در میان دسته‌ای از پروانه‌ها راه می‌روید، به کمک ارتعاشات کنترلر احساس می‌کنید که پروانه‌ها از هر جهت به سپر شما حمله می‌کنند.

بازی The Medium در حال حاضر برای PlayStation 5 ،Xbox Series X/S و PC در دسترس است. آپدیت 1.02 نیز هم‌اکنون بر روی PS5 فعال است.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

بازی The Medium از قابلیت‌های دسته PS5 تا حد ممکن بهره خواهد برد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید