spot_img

بازی The Medium از قابلیت‌های دسته PS5 تا حد ممکن بهره خواهد برد

شرکت لهستانی Bloober Team در تریلری که اخیراً منتشر کرده، توضیح می‌دهد که اثر ترسناک این شرکت یعنی بازی‌ The Medium چگونه ‌از تریگرهای انعطاف‌پذیر، بازخورد لمسی و سایر ویژگی‌های کنترلر دوال سنس استفاده خواهد کرد.

بازی The Medium اثر ترسناک روان‌شناختی استودیوی Bloober Team است که در اوایل سال جاری برای Xbox Series X/S و رایانه‌های شخصی منتشر شد. قرار است در کمتر از یک ماه آینده، این بازی به PS5 نیز راه پیدا کند. در حالی که می‌توان انتظار داشت که همان تجربه دیگر پلتفرم‌ها بر روی PS5 k نیز تکرار شود، بازی The Medium از راه تریگرهای دسته دوال سنس PS5 به شیوه‌ای جالب بهره می‌برد که در تریلر جدید این بازی به تفصیل نشان داده شده است.

در نسخه PS5 از بازی The Medium از تریگرهای انعطاف‌پذیر دسته ​​برای فعال کردن مکانیک Spirit Blast در بازی استفاده می‌شود. نحوه کار به این صورت است که هر چه مدت زمان بیشتری که در حال حرکت رو به جلو باشید، این تریگرها مقاومت کمتری از خود نشان می‌دهند. وقتی بازخورد لمسی یا همان هپتیک فیدبک (Haptic Feedback) روشن باشد، هنگامی که با استفاده از سپر روح در میان دسته‌ای از پروانه‌ها راه می‌روید، به کمک ارتعاشات کنترلر احساس می‌کنید که پروانه‌ها از هر جهت به سپر شما حمله می‌کنند. در همین حال، در بخش‌هایی که از Maw پنهان شده‌اید و نفس خود را حبس کرده‌اید تا بتوانید از او عبور کنید‌، قدرت و شدت بازخورد لمسی هرچه بیشتر نفس خود را نگه دارید، افزایش می‌یابد.

The_Medium_1

در نسخه PS5 بازی The Medium همچنین از صفحه لمسی کنترلر و ژیروسکوپ نیز استفاده می‌شود. به عنوان مثال‌، هنگام برداشتن و بررسی اشیاء‌، می‌توانید از صفحه لمسی برای جابجایی آن‌ها استفاده کنید (اگرچه می‌توانید این کار را به شکل عادی آن یعنی با استفاده از آنالوگ دسته نیز انجام دهید.) در همین حال، هنگام بررسی محیط اطراف خود از دیدگاه اول شخص، می‌توانید از کنترل‌های حرکتی برای نگاه کردن به اطراف استفاده کنید.

و بالاخره، نوار نور و بلندگوی کنترلر نیز نقشی را بر عهده دارند می‌کند. هنگام استفاده از ابزارهایی مانند قیچی آهن‌بر برای عبور از موانع، صدایی که ایجاد می‌شود، از بلندگوی کنترلر به گوش شما می‌رسد. در همین حال، نوار نوری روی دسته از حالت‌های چراغ قوه ماریان تقلید می‌کند. برای مثال وقتی چراغ قوه چشمک می‌زند، نوار نوری نیز چشمک می‌زند.

بازی The Medium در تاریخ 5 سپتامبر برای PS5 عرضه می‌شود.

پیشتر درباره بازی The Medium

نسخه‌ی فیزیکی بازی‌های The Medium و Observer: System Redux منتشر می‌شود

حتما بخوانید