spot_img

پچ بزرگ بازی The Ascent مشکلات مختلف این عنوان را برطرف می‌کند

Neon Giant پچ بزرگی برای The Ascent منتشر کرده است که برخی از مشکلات مهم این بازی از جمله موارد مرتبط با ری تریسنگ را برطرف می کند.

به روز رسانی بزرگی برای بازی The Ascent توسط Neon Giant ، توسعه‌دهنده این بازی، منتشر شده است. این به روزرسانی، که هم اکنون برای نسخه Steam این بازی شوتینگ RPG در دسترس است، به زودی برای بازیکنان Xbox و Windows 10 نیز منتشر می‌شود. از جمله موارد پرداخته شده در این پچ، مشکلات بخش Co-op و همچنین ثبات است.

طبق اعلام شرکت سازنده، قرار است این پچ در پلتفرم PC عملکرد DX12 و همچنین ری تریسینگ را بهبود ببخشد. علاوه بر این با این پچ قابلیت ری تریسینگ در دسترس بازیکنانی که The Ascent را از فروشگاه Windows تهیه کرده‌اند نیز قرار می‌گیرد. این مساله اتفاق مهمی است؛ چرا که پس از انتشار The Ascent بازیکنان سریعاً متوجه شدند که نسخه رایانه این بازی در Game Pass فاقد DLSS و ری تریسینگ است. نسخه Steam اما چنین مشکلی نداشت. بازی The Ascent از ری تریسینگ در Xbox Series X یا S پشتیبانی نمی‌کند و این ویژگی فقط در PC در دسترس است.

این پچ همچنین بارگذاری NPCها را در نسخه PC بهبود بخشیده و با افزودن حالت عملکرد CPU، امکان اجرای The Ascent را برای رایانه‌هایی با مشخصات پایین فراهم می‌کند.

بر روی همه پلتفرم‌ها، این پچ موارد متعددی از کرش‌ها را چه در حالت سینگل پلیر و چه Co-op رفع می‌کند. با این حال Neon Giant اذعان کرده که هنوز کرش‌های دیگری در این بازی باقی مانده که این استودیوی سوئدی در حال تلاش برای رفع آن‌ها است.

در بخش Co-op راهکاری ارائه شده تا مشکلات بازیکنان برای تمرکز کنترلر بر روی بعضی منوها برطرف شود. در پچ نوت جدیدی که برای بازی The Ascent منتشر شده در این باره چنین آمده است:

«چند راه حل دیگر استفاده شده تا کرش‌های متعدد بازی هم در بخش آنلاین و هم در بخش محلی Co-op برطرف شود. اشکال در هنگام قطع اتصال کنترلرها، مشکلات زمانی که 3 بازیکن بازی جدیدی را شروع می‌کنند و زمانی که اتصال به اینترنت ناپایدار می‌شود، همه برطرف می‌شوند».

همچنین در همه پلتفرم‌ها این پچ مشکلات سیستم سیوینگ بازی را برطرف کرده است. از جمله اقداماتی که در این رابطه انجام شده اضافه کردن یک سیستم جدید به بازی برای مقابله با شرایطی است که فایل‌های سیو بازی ممکن است خراب شده باشند.

چه جز آن دسته‌ای باشید که حالا مشغول تجربه بازی The Ascent هستید و چه تا بهبود بیشتر این بازی صبر کرده باشید، مطالعه پچ نوت این بروز رسانی جدید می‌تواند اطلاعات خوبی درباره تغییراتی که این به روز رسانی روی بازی اعمال کرده در اختیار شما قرار دهد. Neon Giant در این باره می‌گوید:

«تیم ما به سختی کار می‌کند تا بازی را بهبود ببخشد و ما از حمایت‌ها و بازخوردهای بازیکنان‌مان بسیار سپاسگزاریم.»

با وجود برخی مسائل فنی، به نظر می‌رسد بازی The Ascent را می‌توان یک موفقیت دانست. طبق اعلام ناشر این بازی یعنی Curve Digital این شرکت بزرگترین درآمد فروش آخر هفته خود را با The Ascent بدست آوردهو بیش از 5 میلیون دلار (3.6 میلیون پوند) از فروش آن درآمد کسب کرده است.

Neon Giant یک توسعه‌دهنده مستقل است که از تیم 12 نفره مستقر در اوپسالای سوئد تشکیل شده است.

بازی The Ascent بالاخره گزینه‌ی درجه سختی را اضافه کرد

منبعEurogamer

حتما بخوانید