ده اتفاقی که انتظار داریم در رویداد The Game Awards 2021 رخ دهند

بر اساس آخرین خبرها، این مراسم قرار است سورپرایزهای بزرگی برای گیمرها داشته باشد.

روزهای پایانی سال 2021 در حال سپری شدن هستند، اما هنوز یک اتفاق بزرگ باقی مانده است، رویداد The Game Awards 2021 که در 9 دسامبر برابر با 18 آذر برگزار می‌شود. برطبق گفته‌ها قرار است بیش از 40 بازی در این رویداد معرفی شوند یا حداقل خبر جدیدی از این عناوین بشنویم. در میان این حجم از محتوا که برای سال‌های 2022 و 2023 معرفی می‌شود، احتمالا شاهد معرفی‌ بازی‌های مهمی خواهیم بود. در اینجا می‌خواهیم به ده اتفاقی که ممکن است رخ دهند و اینکه چرا چنین احتمالاتی وجود دارند، نگاهی کنیم. صد البته اخبار تکمیلی درباره بعضی از این بازی‌ها مانند Dragon Age 4 منتشر شده و می‌دانیم که به احتمال زیاد این بازی در رویداد The Game Awards 2021 حضور نخواهد داشت. با این حال بررسی حدس و گمان‌ها خالی از لطف نیست.

قسمت جدید سری Mass Effect

تریلر جدید

در روز N7 امسال، استودیو BioWare تصویر جدیدی از قسمت جدید سری Mass Effect را نمایش داد که دهانه‌ای عظیم به شکل Geth را نشان می‌داد. این استودیو توسعه‌دهنده بازی‌های ویدئویی، سال‌هاست که حضور ثابتی در The Game Awards داشته است. BioWare تریلرهایی را برای عنوان بعدی سری Dragon Age در همین مراسم منتشر کرد و حتی در همین رویداد بود که خبر از توسعه Mass Effect داد. نمایش تریلر جدید برای این بازی در The Game Awards 2021 خیلی هم غیر قابل پیش‌بینی نیست و احتمال آن وجود دارد.

رویداد The Game Awards 2021

قسمت جدید سری Dragon Age

تریلر جدید و احتمال فاش شدن عنوان بازی

انتشار تریلر برای قسمت بعدی سری بازی‌های Dragon Age، اتفاق دیگری است که امکان رخ دادن آن در این رویداد وجود دارد. بلیک یورگنسن، مدیر مالی EA، در اکتبر 2019 گفت که این بازی به طور بالقوه می‌تواند قبل از سال مالی 2023 منتشر شود. بنابراین منطقی است که اکنون کمی تبلیغات آن افزایش پیدا کند. آیا عنوان رسمی فاش ‌می‌شود؟ یا اولین تریلر از گیم‌پلی بازی را می‌بینیم؟ هر چیزی ممکن است؛ همچنین این مراسم ممکن است فرصت خوبی برای EA و BioWare باشد تا به طرفداران اطمینان دهد که توسعه بازی به آرامی در حال پیشرفت است. به خصوص که اخیراً مدیر ارشد بخش خلاقیت این پروژه نیز این استودیو را ترک کرده و ممکن است این خبر باعث ایجاد نگرانی‌هایی در طرفداران این سری بازی‌ها شده باشد.

رویداد The Game Awards 2021

معرفی قسمت جدید سری Silent Hill

حالا تقریباً دو سال است که اخبار پیرامون ریبوت بازی محبوب Silent Hill از گوشه و کنار شنیده می‌شود و هیچ نشانه‌ای از کم شدن این شایعات وجود ندارد. گمانه‌زنی‌هایی برای رونمایی از این بازی در تعدادی از مناسبت‌های مختلف، از جمله مراسم TGA سال گذشته وجود داشت. اما تا به حال هیچ چیزی درباره آن ندیده‌ایم. در حالی که تیم Bloober Team ممکن است در حال کار بر روی عنوانی از سری Silent Hill در کنار Konami باشد، سونی نیز ظاهراً روی بازی انحصاری خود از این مجموعه کار می‌کند بر طبق ادعای پایگاه خبری VGC،  یک «توسعه‌دهنده برجسته ژاپنی» در این پروژه حضور دارد. Gematsu ادعا می‌کند که این توسعه‌دهنده، Kojima Productions است. با توجه به سابقه‌ای که از کوجیما، کیلی و The Game Awards سراغ داریم، رونمایی از Silent Hill جدید عجیب به نظر نمی‌رسد. با این حال گمانه‌زنی‌ها در این مورد بسیار زیاد است و نمی‌توان چندان از آن مطمئن بود. در هر صورت، اگر این بازی معرفی شود -و انحصاری برای PS5 باشد- آن‌وقت یک مجموعه قوی از بازی‌های فرست‌پارتی سونی در سال 2022 را شاهد خواهیم بود.

رویداد The Game Awards 2021

اعلام تاریخ انتشار بازی Kirby and the Forgotten Land

نینتندو هیچگاه فرصت حضور و تاثیرگذاری در The Game Awards را از دست نمی‌دهد؛ چه رونمایی از کاراکتر جوکر از بازی  Persona 5 برای Super Smash Bros. Ultimate را در نظر بگیریم و چه معرفی بازی Bayonetta 3. بازی Kirby and the Forgotten Land به تازگی توسط ESRB رده‌بندی شده است و به نظر می‌رسد که توسعه آن در مراحل پایانی قرار دارد. با توجه به این که این بازی یکی ‌از انحصاری‌های بزرگ کنسول Switch در سال 2022 است، انتظار اعلام تاریخ انتشار در رویداد The Game Awards 2021 چندان دور از ذهن نیست. شاید هم وارد ماه عرضه بازی شده باشیم. البته هر چه به سال نو میلادی نزدیک‌تر می‌شویم، روزهای کمتری از آن باقی می‌ماند.

رویداد The Game Awards 2021

تریلر دنباله بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

در همین رویداد The Game Awards بود که Champion’s Ballad، دومین و آخرین بسته الحاقی برای بازی محبوب The Legend of Zelda: Breath of the Wild، معرفی شد. بنابراین خیلی عجیب به نظر نمی‌رسد که یک تریلر جدید برای دنباله این بازی به طور ناگهانی منتشر شود؛ به خصوص که از زمان E3 2021 اطلاعات جدیدی درباره‌ی این بازی نشنیده‌ایم و هنوز هم قرار است در سال 2022 منتشر شود. ما تقریباً هیچ ایده‌ای در مورد وضعیت توسعه یا میزان پیشرفت این بازی در چند ماه گذشته نداریم. این اتفاق صرفا یک حدس و گمانه‌زنی است؛ اما ما واقعاً امیدواریم که چنین اتفاقی رخ بدهد.

رویداد The Game Awards 2021

تریلر بازی Senua’s Saga: Hellblade 2

به گفته جف گراب از رسانه VentureBeat در ماه اکتبر، برنامه اولیه این بود که Senua’s Saga: Hellblade 2 در E3 2021 به نمایش گذاشته شود. با این حال، به دلیل حجم اخبار و دیگر رونمایی‌های آن مراسم، مایکروسافت تصمیم گرفت نمایش این بازی را به ماه‌های بعدتر موکول کند. در حالی که Jeff Grubb معتقد بود که این برنامه‌‌ها می‌تواند تغییر کنند. Jez Corden از Windows Central، بعدها از منابعی گفت که ادعا کرده‌اند ممکن است این بازی در پایان سال نمایشی داشته باشد که یقیناً این زمان به رویداد The Game Awards 2021 اشاره دارد. حتی اگر توسعه این بازی به اتمام نرسیده باشد، این مراسم فرصت خوبی برای نمایش پیشرفت توسعه Senua’s Saga: Hellblade 2 خواهد بود.

رویداد The Game Awards 2021

تریلر جدید بازی Avowed

اتفاقی که کمی نامحتمل‌تر به نظر می‌رسد، حضور بازی Avowed در این مراسم است. در ماه اکتبر جزئیات جدیدی درباره‌ی این بازی توسط جز کوردن منتشر شد که شامل حضور کلاس‌های مختلف، سیستم مبارزه با دو دست، ارتقاء سلاح‌ها و موارد دیگر بود. البته در آن زمان، بازی در مرحله پیش‌تولید قرار داشته و محصول کاملی نبوده است. حتی برخی محیط‌های بازی مانند غارها، بدون نورپردازی و بافت بوده‌اند. هم گراب و هم کوردن بر این باور هستند که این بازی می‌تواند در The Game Awards حضور داشته باشد؛ اما ممکن است برای چنین اتفاقی هنوز خیلی زود باشد.

رویداد The Game Awards 2021

معرفی Mortal Kombat 12 در The Game Awards 2021

با معرفی بازی MultiVersus و توسعه آن توسط Player First Games، تمام توجهات حالا به آنچه استودیو NetherRealm روی آن کار می‌کند، معطوف شده است. همه با اطمینان شرط می‌بستند که پروژه بعدی آن‌ها بازی Injustice 3 خواهد بود؛ چرا که این استودیو در چندین سال گذشته به طور متناوب بین این سری و Mortal Kombat تغییر مسیر داده است. شایعات همچنین ادعا کرده بودند که بازی Marvel vs DC در دست ساخت است. با این حال، جف گراب در ماه اوت گزارش داد که بر اساس آنچه که شنیده است، این Mortal Kombat 12 است که وارد مراحل توسعه خود شده است. دلایل این امر بسیار زیاد است. آینده بسیار شومی پس از ادغام Discovery و AT&T در انتظار WB Games است و ممکن است استودیوهای داخلی مختلف آن مانند NetherRealm فروخته شوند؛ اگرچه Warner Bros پیشتر شایعات مربوط به این موضوع را تکذیب کرده بود.

به این ترتیب، توسعه عنوانی که اساساً نیازی به شخصیت‌های دارای لایسنس از شرکت دیگری نداشته باشد، منطقی‌تر خواهد بود و Mortal Kombat را به گزینه‌ای مناسبت تبدیل می‌کند و WB Games نیز به آن اطمینان دارد. اگر توسعه  Mortal Kombat 12 واقعیت داشته باشد، پس معرفی آن در رویداد The Game Awards 2021 با توجه به سابقه این سری اصلاً دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

ویداد The Game Awards 2021

God of War Ragnarok

تریلر جدید

با توجه به بازی‌هایی که شایعه شده Xbox در رویداد The Game Awards 2021 نمایش خواهد داد، خیلی عجیب نیست که سونی نیز در پاسخ، خبر مهمی را منتشر و از بازی‌ای رونمایی کند. Silent Hill انتخاب خیلی مناسبی به نظر می‌رسد. با این حال اگر چنین انتظاری را غیرمنطقی بدانیم، عناوین دیگری نیز هستند که بتوانند جایگزین آن شوند. از جمله آن‌ها می‌توان به تریلر جدیدی از Horizon Forbidden West اشاره کرد. همچنین سونی می‌تواند احتیاط را کنار گذاشته و توسعه ریمستر بازی محبوب Bloodborne را (که مدت‌هاست شایعات آن شنیده می‌شود) تایید کند. به نظر می‌رسد که تریلر جدیدی از بازی به شدت مورد انتظار God of War Ragnarok نیز می‌تواند یکی از گزینه‌های روی میز باشد. سونی با پخش تریلر این بازی می‌تواند با یک تیر چند نشان بزند: به حفظ هیجان گیمرها برای این بازی کمک ‌کند؛ اطلاعات جدیدی در اختیار طرفداران این سری قرار ‌دهد؛ شاید هم اشاره‌ای به زمان انتشار Ragnarok بکند. شاید این سنگ بزرگی باشد و به اندازه انتشار یک تریلر جدید برای Forbidden West انتخابی مطمئن نباشد؛ اما به این هم بستگی دارد که SIE Santa Monica چقدر برای نمایش چیزهای جدید از این بازی آماده است. در هر صورت، می‌توان به یک اتفاق خوب امیدوار بود.

رویداد The Game Awards 2021

معرفی ریمیک بازی Metal Gear Solid 3

Silent Hill در حال حاضر به خاطر زمان زیادی که از شایعات پیرامون آن می‌گذرد، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. با این حال اما Metal Gear Solid نیز گزینه‌ای بر روی میز است. با توجه به شایعه توسعه ریمیک بازی Metal Gear Solid 3 توسط استودیو Virtuous، هر چقدر هم که این بازی آماده نباشد، این مراسم می‌تواند جای مطمئنی برای Konami باشد تا حداقل اعلام کند که این پروژه در حال توسعه است. پس از گزارشی از VGC مبنی بر این که Virtuous در حال توسعه ریمیک این بازی است، از صفحه لینکدین مهندس نرم‌افزار ارشد پیشین این استودیو فاش شد که او بر روی «ریمیک یک بازی اکشن ماجراجویی AAA معرفی نشده» از اکتبر 2018 تا ژوئن 2019 کار کرده است.

اگر این بازی واقعاً ریمیک MGS 3 باشد، معنای چنین خبری این است که توسعه آن مدتی است آغاز شده و از مرحله پیش‌تولید عبور کرده است. البته گزارش‌ها حاکی از این بود که Konami می‌خواهد این بازی را در سال 2022 معرفی کند، ولی آن‌ها می‌توانند با معرفی این بازی در The Game Awards 2021، جو خبری مناسبی برای بازی ایجاد کنند.

رویداد The Game Awards 2021

Gotham Knights

ویدئو جدید از گیم‌پلی و اعلام تاریخ انتشار

یکی از گمانه‌زنی‌های معقول درمورد مراسم امسال، انتشار تریلر جدید از گیم‌پلی بازی Gotham Knights است. با توجه به این که آخرین تریلر این بازی در DC FanDome، بیشتر بر داستان متمرکز بود، نمایش گیم‌پلی خیلی هم غیرمعقول نیست و این نکته که برخی از کانسپت آرت‌های بازاریابی اخیر بازی، پنجره انتشار آن -که ظاهراً بهار 2022 است- را لو داده‌اند، احتمال این اتفاق را بیشتر می‌کند. ممکن است Warner Bros در نهایت Mortal Kombat 12 یا هر عنوان مهم دیگری را به نمایش نگذارد و به جای آن Gotham Knights را انتخاب کند. هنوز هیچ چیز مشخص نیست و ممکن است فقط شاهد رسمی شدن زمان انتشار این بازی در رویداد The Game Awards 2021 باشیم.

بازی Gotham Knights
منبعGamingbolt

حتما بخوانید