spot_img

Steam Deck توسط Valve رونمایی شد؛ یک رایانه‌ی جیبی

همه‌ی بازی‌های استیم را در جیب خود داشته باشید!

بالاخره و بعد از شایعات بسیار، شرکت Valve از رایانه‌ی همراه خود با نام Steam Deck رونمایی کرد. یک رایانه‌ی مخصوص بازی قابل حمل که امکان اجرای تمام بازی‌های استیم را دارد. همراه بازی‌نما باشید.

این دستگاه که به وضوح تحت تاثیر موفقیت Nintendo Switch ساخته شده است. در سه مدل مختلف عرضه خواهد شد. مدل اول که مدل پایه است، با قیمت ۳۹۹ دلار در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. این مدل ۶۴ گیگ حافظه‌ی داخلی دارد و به همراه یک کیف مخصوص عرضه خواهد شد. مدل دوم ۵۲۹ دلار قیمت دارد و حافظه‌ی داخلی آن به ۲۵۶ گیگابایت می‌رسد. این مدل ضمن داشتن کیف مخصوص، حافظه‌ی SSD دارد و برای پروفایل استیم دارنده‌اش، یک نشان مخصوص به همراه خواهد داشت. در نهایت، مدل سوم این سخت‌افزار که ۶۴۹ دلار قیمت دارد و دارای حافظه‌ی SSD با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت است و درست مثل مدل‌های ارزان‌تر، یک کیف به همراه خود دارد.

غیر از حافظه‌ی داخلی، بقیه موارد در مدل‌های مختلف Steam Deck مشترک است. از رم ۱۶ گیگابایتی گرفته تا دو پردازنده‌ی AMD Zen 2 و RDNA 2 که طبق بررسی‌های IGN «قدرتی بیش از قدرت مورد نیاز برای اجرای جدیدترین بازی‌های AAA را فراهم می‌کند». همچنین شما از طریق این دستگاه به تمام بازی‌های حساب استیم خود دسترسی خواهید داشت. حتی می‌توانید با تهیه یک داک مجزا، Steam Deck خود را به یک مانیتور متصل کرده و از آن استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که این داک به شکل جداگانه به فروش می‌رسد.

سیستم عامل Steam Deck نسخه‌ی به‌روز شده و بهبود یافته‌ی Steam OS است. سیستم عاملی که حالا بیش از همیشه به طراحی کنسولی نزدیک شده تا استفاده از به وسیله دکمه‌های تعبیه شده روی دستگاه راحت باشد. همچنین چهار کلید بیشتر از کلیدهای استاندارد کنسولی در پشت دستگاه قرار گرفته که می‌توانید وظایف آن‌ها را بسته به نیاز خود مشخص کنید. Steam Deck دو پد لمسی هم در طرفین خود دارد تا جای خالی موس در آن احساس نشود.

در حال حاضر تنها ساکنان برخی از کشورها امکان رزرو کردن این دستگاه را دارند و زمان انتشار Steam Deck، دسامبر سال جاری میلادی ذکر شده.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید