Starfield قطعاً برای PS5 عرضه نخواهد شد؛ تاکید دوباره Bethesda و مایکروسافت

هنوز عده‌ای امید داشتند که این بازی RPG انحصاری کنسول‌های Xbox نباشد؛ ولی Bethesda و مایکروسافت آب پاکی را روی دست آن‌ها ریختند.

در نوامبر سال آینده میلادی قرار است بازی به شدت مورد انتظار Starfield عرضه شود. بسیاری این پرسش را مطرح می‌کنند که بر روی چه پلتفرم‌هایی امکان تجربه این عنوان RPG فضایی وجود خواهد داشت. مایکروسافت و Bethesda در چند ماه گذشته در بیش از چند مورد گفته‌اند و در عمل نیزنشان داده‌اند که اگرچه بازی‌های خاصی وجود دارد که ممکن است همچنان به صورت چند پلتفرمی عرضه شوند -مانند Remake اخیر بازی Quake یا Skyrim Anniversary Edition-، اما در درجه اول اولویت شرکت اخیراً خریداری شده، تمرکز بر ارائه محتوا برای Xbox Game Pass است.

با این حال، بسیاری هستند که امیدوارند Starfield برای PS5 نیز عرضه شود. این امیدها به سبب سطح عرضه این بازی و نظر اخیر معاون  بازاریابی و ارتباطات جهانی Bethesda به نام پیتس هاینز در یک استریم به تازگی بود. هاینز امیدها را برانگیخت که اگر چه این بازی RPG به عنوان انحصاری کنسول Xbox عرضه می‌شود، با این در آینده می‌تواند به PS5 نیز راه پیدا کند.

خب، چنین اتفاقی نخواهد افتاد. Bethesda و مایکروسافت به سرعت اقدام به رفع هرگونه ابهام در این باره کردند. آرون گرینبرگ، مدیر کل بازاریابی Xbox، در توییتر اعلام کرد که Starfield به طور انحصاری و تنها برای Xbox Series X/S و PC منتشر می‌شود و در هنگام عرضه بر روی Xbox Game Pass در دسترس خواهد بود. پیت هاینس نیز با قاطعیت گفت که منظور او این نبود که Starfield ممکن است بتواند به PS5 راه پیدا کند؛ بر خلاف آنچه که بسیاری فکر کرده بودند.

بنابراین همه چیز مشخص شده است. اگر می خواهید Starfield را بازی کنید‌، باید این کار را روی Xbox یا PC یا از طریق Xbox Game Pass با سیستم XCloud انجام دهید. این بازی قرار است در 11 نوامبر 2022 عرضه شود.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

ویدئوهای جدید بازی Starfield لوکیشن‌های مختلف این بازی را نشان می‌دهد

دو تصویر لو رفته دیگر از بازی Starfield بر روی Reddit قرار گرفت

منبعGamingbolt

حتما بخوانید