spot_img

نحوه عرضه سری Kingdom Hearts برای Switch هنوز در ابهام است

هنوز مشخص نیست که آیا سری بازی قرار است به صورت Cloud عرضه شود یا اینکه به شکل نیتیو بر روی Switch اجرا شود.

این ماه برای سری Kingdom Hearts اتفاقات مهمی در خود داشت و به طرز خنده‌داری این اتفاقات هیچ ربطی به بازی جدید سری Kingdom Hearts ندارد. چند هفته پیش اعلام شد که کاراکتر Sora از این سری بازی‌ها Kingdom Hearts  آخرین شخصیتی خواهد بود که در قالب یک بسته الحاقی به بازی Super Smash Bros. Ultimate اضافه خواهد شد. خبر دیگر اینکه اعلام شد که این سری بازی‌ها برای کنسول  Nintendo Switch نیز عرضه خواهد شد. و نکته مهم؟ اینکه این بازی‌های بر روی این کنسول تنها از طریق Cloud در دسترس خواهند بود.

اینکه Kingdom Hearts 3 روی Switch به صورت نیتیو و بدون نیاز به Cloud عرضه نشود، تا حدی قابل درک است. بسیاری اما این که حتی Kingdom Hearts HD 1.5 2.5 ReMix و Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue که هر دو به راحتی روی سخت‌افزار این کنسول قابل اجرا هستند، روی Switch تنها به کمک Cloud قابل بازی خواهند ببود، ناامیدکننده بود. آنطور که معلوم است اما هنوز ممکن است شانس این وجود داشته باشد که این سری بازی‌ها به صورت نیتیو به کنسول Switch راه پیدا کنند.

ایچیرو هازاما، تهیه‌کننده این سری بازی، در مصاحبه‌ای با  Nintendo Life، در مورد اینکه چرا Square Enix تصمیم گرفت این بازی برای Switch تنها به صورت Cloud منتشر شود، چنین گفت: «عرضه سری Kingdom Hearts بر روی Switch به دلایل مختلف از جمله ظرفیت ذخیره‌سازی سخت‌افزار بسیار دشوار بود. اما ما هیجان‌زده هستیم که توانستیم برای اولین بار با استفاده از سرویس Cloud این کار را انجام دهیم.»

وقتی از هازاما پرسیده شد که آیا نسخه‌های نیتیو این بازی‌ها نیز ممکن است بر روی Switch عرضه شوند، وی اظهار داشت که Square Enix هنوز در این مورد «مردد» است؛ اما این را هم گفت که که این تردید آن‌ها می‌تواند بر اساس بازخورد بازیکنان تغییر کند. هازاما افزود: «در حال حاضر تولید نسخه نیتیو هنوز. مشخص نیست. ما معتقدیم که نسخه Cloud در حال حاضر بهترین راه برای ارائه سری Kingdom Hearts به بازیکنان Nintendo Switch است. اما ما همیشه مشتاق شنیدن نظرات طرفداران خود هستیم و می‌خواهیم از آنها برای حمایت‌هایشان سپاس‌گزاری کنیم.»

هنوز هیچ صحبتی در مورد زمان دقیق عرضه Kingdom Hearts HD 1.5 2.5 ReMix ،Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue و Kingdom Hearts 3 بر روی Switch وجود ندارد. کاراکتر Sora اما امروز به بازی Super Smash Bros. Ultimate اضافه خواهد شد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

سورا در سرزمین عجایب | بررسی بازی Kingdom Hearts 3

منبعGamingbolt

حتما بخوانید