ریمستر سه عنوان کلاسیک مجموعه محبوب GTA منتشر می‌شود

بالاخره خبر خوشی برای طرفداران سری محبوب GTA منتشر شد و قرار است ریمستر سه عنوان کلاسیک‌ و خاطره‌انگیز این مجموعه منتشر شود.

بازی بزرگ جهان باز بعدی شرکت Rockstar یعنی  Grand Theft Auto 6 ممکن است در دست ساخت باشد؛ با این حال اما به نظر می‌رسد تا زمان عرضه این عنوان مدت زمان قابل توجهی مانده که Rockstar می‌بایست آن را با عرضه محتوایی آن را پوشش دهد. منابعی که با پایگاه خبری Kotaku گفتگو داشته‌اند، که دارای سابقه معتبر در زمینه اخبار جدید درباره Grand Theft Auto Online و Red Dead Online هستند، فاش کرده‌اند که ریمسترهای سه عنوان کلاسیک این مجموعه یعنی GTA San Andreas ،GTA Vice City ،GTA 3 در دست ساخت است. گفته می‌شود که قرار است اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر این نسخه‌های به روز رسانی شده از عناوین کلاسیک سری GTA برای Xbox One ،Xbox Series X/S ،Nintendo Switch ،PC ،Google Stadia ، PS4 ،PS5 و تلفن های همراه منتشر شوند.

سه منبع در گفتگو با سایت فاش کردند که هر سه عنوان با موتور Unreal Engine ریمستر ‌شد‌ه‌اند و دارای ترکیبی از «گرافیک جدید و قدیمی» هستند. یکی از این منابع خبری مدعی شده که این سه ریمستر یادآور یک بازی GTA کلاسیک است که به شدت به کمک مادها به روزرسانی شده است. گیم‌پلی این سه بازی تا آنجا که ممکن است به نسخه‌های اصلی وفادار می ماند‌، اما رابط کاربری یا همان UI با حفظ ظاهر مشابه، در حال به روزرسانی است. جالب اینجاست که به نظر می‌رسد Rockstar Dundee که یکی از استودیوهای جدیدتر تحت  نظر Rockstar Games  است (که قبلاً با نام Ruffian Games شناخته می‌شد)، پیشروی توسعه این سه ریمستر بوده و همچنین به توسعه Grand Theft Auto 5 برای Xbox Series X/S و PS5 کمک می‌کند.

برنامه انتشار ریمستر این سه عنوان به یاد ماندنی از مجموعه GTA در سال گذشته به دلیل همه‌گیری کووید 19 به طور قابل توجهی تغییر کرده است.  در ابتدا قرار بود این سه ریمستر هدایای «تشکر» برای کسانی باشند که GTA 5 و GTA Online را بر روی کنسول‌های نسل نهم خریداری می‌کنند. سپس قرار بر این بود که اوایل امسال عرضه شوند و بعدها به پنجره انتشار فعلی موکول شده‌اند. در این مرحله، Rockstar بر روی نسخه‌های کنسول تمرکز کرده است. این مساله می‌تواند منجر به انتشار نسخه‌های PC و موبایل در سال آینده شود. همچنین به نظر می‌رسد که هر سه عنوان نه به طور جداگانه بلکه به طور همزمان عرضه می‌شوند.

طبق گزارشات منتشر شده، Rockstar در حال برنامه‌ریزی پورت‌هایی برای عناوینی مانند Red Dead Redemption است. هرچند چنین اتفاقی بستگی به عملکرد خوب ریمسترهای GTA در آینده دارد. منتظر جزییات بیشتر در این باره هستیم و امیدوارم در هفته‌های آینده شاهد اعلام رسمی اخبار مربوط به آن باشیم.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

شرکت Take Two در حال توسعه ریمیک یا ریمستر سه بازی است

منبعGamingbolt

حتما بخوانید