آپدیت 2.0 بازی Returnal فوتو مود را به این بازی اضافه می‌کند

همچنین حالا می‌توانید بازی خود را در میانه یک حلقه متوقف کنید و بعداً دوباره از همانجا بازی را از سر بگیرید.

پس از ماه‌ها حدس و گمانه‌زنی، بالاخره استودیو Housemarque قابلیت تعلیق یک دور اجرای بازی (یا Cycle) را به بازی Returnal اضافه کرد. این بدان معنی است که اکنون می‌توانید چرخه را متوقف کنید، از بازی خارج شوید و PS5 را خاموش کنید و در عین حال پیشرفت خود تا آن نقطه را حفظ کنید. در وبلاگ Playstation، توسعه‌دهنده توضیح می‌دهد که این مساله فقط در حکم یک تعلیق است که با از سرگیری بازی حذف خواهد شد و به منزله گزینه «ذخیره بازی» نیست.

بنابراین اگر مدت کوتاهی پس از از سرگیری بازی بمیرید و سعی کنید به نقطه تعلیق قبلی برگردید، موفق نخواهید شد. همچنین نمی‌توانید یک چرخه را در طول بخش‌های سینمایی، سکانس‌های اول شخص، موقعیت‌های مبارزاتی «شدید» یا باس فایت‌ها به حالت تعلیق درآورید. چرا؟ همانطور که کارگردان بازی هری کروگر می‌گوید: «ما احساس کردیم لحظات خاصی در بازی Returnal وجود دارد که برای حفظ چالش و جریان مورد نظر بازی باید به بهترین وجه بدون تکه‌تکه شدن تجربه ‌شوند.»

همراه با Suspend Cycle، آپدیت 2.0 همچنین قابلیتی را به بازی تبدیل می‌کند که برای بسیاری از بازی‌ها به یک اصل تبدیل شده است: فوتو مود. تقریباً در هر نقطه‌ای، می‌توان بازی را متوقف کرد و حالت Photo Mode را برای گرفتن عکس فعال کرد (سکانس‌های اول شخص از معدود موارد استثنا هستند). تنظیمات اضافی این بخش شامل دیافراگم، سچوریشن، فاصله کانونی، چندین منبع نور، فیلترها، فریم‌ها و موارد دیگر است. سپس می توانید Create را بزنید و عکس ایجاد شده و آماده اشتراک‌گذاری خواهد بود.

بازی Returnal در حال حاضر برای PS5 در دسترس است. استودیو Housemarque، سازنده این بازی، در اوایل سال میلادی جاری توسط PlayStation خریداری شد. این استودیوی فنلاندی چندین بار گفته است که بازی بعدی آن‌ها حتی بزرگتر از Returnal خواهد بود. با توجه به موفقیت‌های این بازی از جمله کسب نمره 85 در سایت Metacritic احتمالاً سونی بودجه خوبی در اختیار این استودیو برای توسعه بازی‌های آتی آن‌ها قرار خواهد داد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

آپدیت جدیدی برای بازی Returnal به زودی منتشر خواهد شد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید