Remedy با همکاری Tencent یک بازی co-op مولتی‌پلیر خواهد ساخت

بر اساس جدیدترین اطلاعات، اسم رمز این پروژه تا این لحظه Vanguard است.

استودیو Remedy Entertainment که ساخت شاهکارهایی همچون Alan Wake و Control را در کارنامه دارد، با Tencent ، غول بازی‌سازی چینی، برای توسعه و انتشار یک بازی مولتی‌پلیر با اسم رمز Vanguard به توافق رسیده‌اند. این بازی یک IP کاملاً ارجینال خواهد بود و جالب اینجاست که قرار یک بازی رایگان و یا همان Free-to-Play باشد.

Remedy در این باره در اعلامیه رسمی خود می‌گوید که Vanguard ترکیبی گیم‌پلی اکشن و تخصص آن‌ها در امر روایت‌گری را در یک تجربه مولتی‌پلیر ایمرسیو خواهد بود. این بازی در موتور Unreal Engine ساخته می‌شود؛ با این حال اما Remedy مشخص نکرده است که آیا آن‌ها از آخرین نسخه این موتور بازی‌سازی یعنی Unreal Engine 5  استفاده خواهند کرد یا خیر.

Vanguard قرار است هم برای PC و هم برای کنسول‌ها شود. استودی فنلاندی توسعه و انتشار بازی در سراسر جهان را بر عهده خواهد داشت. البته این به استثنای بازارهای آسیایی منتخب است که در آن‌ها Tencent بازی را بومی‌سازی کرده و منتشر خواهد کرد.

هنوز تا زمان انتشار این بازی وقت زیادی باقی مانده است؛ زیرا بازی در حال حاضر در مرحله آزمون ایده‌ها است. بودجه توسعه این بازی قرار است در حدود یک بازی معمولی AAA از Remedy باشد. تامین مالی توسعه این بازی را Remedy و Tencent به طور مشترک بر عهده داشته و همانطور که گفته شد Tencent بازی را برای بازارهای منتخب آسیایی بومی‌سازی خواهد کرد.

Remedy  همچنین مجوز جهانی برای Tencent به منظور توسعه و انتشار نسخه موبایلی این بازی صادر کرده است.

اگر به یاد داشته باشید Tencent در اوایل سال جاری 3.8 درصد از سهام Remedy را خریداری و این همکاری اخیر ممکن است نشان دهد که Tencent می‌تواند به زودی برای خرید کامل این استودیو فنلاندی اقدام کند.

غول بازی‌سازی چینی با خرید استودیو Turtle Rock، توسعه‌دهندگان بازی Back 4 Blood، استودیوهای بیشتری را زیر چتر خود اضافه کرده است.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

بازی Alan Wake 2 به طور رسمی معرفی شد

استودیو Remedy Entertainment یک استودیو جدید در سوئد افتتاح خواهد کرد

Remedy با همکاری Epic Games توسعه یک بازی AAA را آغاز کرده است

منبعAltchar

حتما بخوانید