spot_img

آپدیت نرم‌افزاری بزرگ کنسول PS5 فردا منتشر خواهد؛ اضافه شدن SSD اکسترنال

در این آپدیت همچنین امکان شخصی‌سازی مرکز کنترل کنسول و قابلیت کنترل از راه دور به کنسول اضافه خواهد شد.

همانطور که سونی از طریق وبلاگ PlayStation اعلام کرده است، دومین به‌روزرسانی نرم‌افزاری بزرگ کنسول PS5 فردا منتشر می‌شود. با اضافه شدن قابلیت پشتیبانی از هارد درایوهای SSD با درگاه فوق پرسرعت M.2، این آپدیت به همه کاربران امکان می‌دهد برای افزایش حجم ذخیره‌سازی بازی‌ها، هارد SSD بر روی کنسول خود نصب کنند. همچنین اضافه شدن قابلیت کنترل از راه دور، سفارشی‌سازی بیشتر مرکز کنترل Control) Center) کنسول و پشتیبانی از صدای سه‌بعدی برای تلویزیون‌ها بخشی دیگر از این قابلیت‌هایی است که این آپدیت به کنسول اضافه می‌کند.

سفارشی‌سازی مرکز کنترل امکان تنظیم مجدد کنترل‌های کنسول را فراهم می‌کند. این مساله کنترل‌هایی را  که در پایین صفحه پنهان یا نمایان می‌شوند، شامل می‌شود. همچنین نوشتن پیام برای دوستان و گروه‌ها از بخش Game Base ساده‌تر خواهد شد. نسخه‌های PS4 و PS5 یک بازی ‌هم‌اکنون با دو بخش جداگانه در صفحه Installled کتابخانه کنسول ظاهر می‌شوند. در بخش Screen Reader حالا گزینه‌های توقف، از سرگیری و تکرار قابل استفاده خواهد بود.

مشترکین PlayStation Now همچنین می‌توانند هنگام مشاهده استریم‌ها در کنسول PS5 بین رزولوشن 720p یا 1080p انتخاب کنند. این امکان البته بستگی به استریمی دارد که نگاه می‌کنند. همچنین یک Trophy Tracker به منوی کنسول اضافه شده که امکان بررسی حداکثر پنج تروفی از هر بازی را در مرکز کنترل کنسول  فراهم می‌کند. باید دید ارائه این آپدیت و به خصوص امکان افزایش فضای ذخیره‌سازی تا چه میزان در افزایش رضایت از کنسول جدید سونی نقش خواهد داشت.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

PS5 در ماه جولای از نظر فروش از کنسول‌های نسل نهمی Xbox پیشی گرفت

فروش فوق سریع PlayStation 5 در آمریکا

منبعGamingbolt

حتما بخوانید