از کنسول PlayStation VR2 به طور رسمی رونمایی شد

بر اساس آخرین اطلاعات، سونی همچنین از کنترلر PSVR2 Sense نیز رونمایی کرد.

کمتر از یک سال پیش، سونی تایید کرد که در حال کار بر روی یک هدست جدید پلی استیشن VR برای PS5 است، اما جزئیات کمی در مورد آن در آن زمان یا در ماه‌های پس از آن فاش شد. دیشب سونی در CES 2022 حضور پیدا کرد و به طور رسمی کنسول PlayStation VR2 را معرفی کرد و در حالی که هنوز خود هدست مخصوص آن را ندیده‌ایم، مشخصات و جزئیات آن فاش شده است. بسیاری از این جزئیات مطابق با اطلاعاتی  است که در چند ماه گذشته ظاهر شده است.

PSVR2 از یک سیستم با سیم استفاده می‌کند و نوید بهبود سخت‌افزار و مشخصات را در تمام برد این سیسم می‌دهد. این هدست دارای صفحه نمایش OLED با وضوح 2000×2040 در هر چشم و نرخ تجدید 120/90 هرتز است و از رزولوشن 4K و HDR پشتیبانی می‌کند. همچنین 110 درجه FoV، رندرینگ فووید، ردیابی داخل به بیرون از طریق دوربین‌های تعبیه شده در هدست، و ردیابی چشم برای آن تایید شده است.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که سونی تایید کرده است، بازخورد در هدست از طریق استفاده از یک موتور ارتعاشی است که «یک عنصر لمسی هوشمند را به این هدست اضافه کرده و بازیکنان را به تجربه بازی نزدیک‌تر می‌کند.» طبق پست منتشر شده در بلاگ پلی‌استیشن، بازیکنان می‌توانند «نبض یک شخصیت را در لحظات پرتنش، هجوم اجسام که از نزدیک سر کاراکتر رد می‌شوند، یا شتاب یک وسیله نقلیه را‌ هنگامی که شخصیت به سمت جلو حرکت می‌کند احساس کنند».

از کنترلرهای جدید PSVR2 که برای اولین بار در مارس 2021 رونمایی شدند، حالا جزئیات جدیدی نیز می‌دانیم. سونی این کنترلرها را به طور رسمی PlayStaton VR2 Sense نامیده و مشخصات این کنترلرها، که به طور خلاصه پیشتر اعلام شده بود، مجدداً توسط سونی گفته شده شده است.

سونی وعده داده است که با ردیابی چشم، بازخورد لرزش در هدست، صدای سه‌بعدی و ویژگی‌های کنترلرهای Sense، کنسول PSVR2 «احساس عمیق غوطه‌وری را در پلیرها ایجاد خواهد کرد.» در زیر می‌توانید مشخصات کامل PSVR2 و کنترلر PSVR2 Sense را بررسی کنید.

جزئیات قیمت کنسول PlayStation VR2 و تاریخ عرضه آن هنوز اعلام نشده است. با این حال می‌توان تصور کرد که این اطلاعات احتمالاً چند ماه آینده منتشر خواهد شد. گزارش‌هایی که به تازگی منتشر شده ادعا کرده‌اند که هدست جدید به زودی وارد مرحله تولید کامل می‌شود. این در حالی است که برخی شایعات نیز نشان می‌دهند که هدف آن عرضه در تعطیلات 2022 است.

در همین حال، سونی همچنین بازی Horizon Call of the Wild را به طور انحصاری برای PSVR2 معرفی کرده که توسط Guerrilla و Firesprite Games ساخته شده است.

مشخصات کنسول PlayStation VR2

کنسول PlayStation VR2

مشخصات کنترلر PLAYSTATION VR2 SENSE

کنسول PlayStation VR2

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

PlayStation استودیوی Firesprite را به زیرمجموعه‌های خودش اضافه کرد

هر ماه سه بازی PS VR در اختیار کاربران PlayStation Plus قرار خواهد گرفت

منبعGamingbolt

حتما بخوانید