خریدهای Sony هنوز متوقف نشده است

این بار یک آگهی استخدامی حکایت از عزم شرکت بزرگ ژاپنی برای خریدهای بیشتر دارد.

چند سالی است که رقابتی برای خریدهای بیشتر در صنعت گیم آغاز شده و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها نیز پایان پیدا کند. سونی نیز در این رقابت بسیار فعال بوده است. استودیوهای Housemarque و Firesprite بخشی از خریدهای Sony در سال گذشته بودند و این غول ژاپنی صنعت گیم سال 2022 را نیز با خرید استودیوهای Bungie و Haven آغاز کرد. به نظر می‌رسد آن‌ها چشم به خریدهای بیشتری نیز دارند.

سونی به تازگی یک آگهی استخدامی برای سمت مدیر توسعه شرکت منتشر کرده است نشان می‌دهد آن‌ها چشم به خریدهای بیشتر دارند. در این آگهی آمده که متقاضی موفق مسئولیت «شناسایی فرصت‌های رشد غیر ارگانیک از طریق خرید، سرمایه‌گذاری یا سرمایه‌گذاری مشترک» و «شناسایی فرصت‌های جذاب خرید و ادغام و سرمایه‌گذاری» را بر عهده خواهد داشت.

در این آگهی شغلی بیشتر به وظایف مربوط به «مضامین مهم استراتژیک که استراتژی خرید و ادغام مجموعه SIE را هدایت می‌کنند» و «فرآیند همسو ساختن پروژه‌های پیشنهادی خرید و ادغام» اشاره شده است. در همین حال، الزاماتی که در آگهی استخدامی ذکر شده شامل «سابقه معتبر در پیشبرد تمام قسمت‌های معاملات خرید و ادغام برای معاملات بزرگ و کوچک، از جمله تحصیل یک ، سرمایه‌گذاری‌های مشترک و سرمایه‌گذاری» است.

البته چنین آگهی‌ای چندان نیز تعجب‌برانگیز نیست. سونی بارها و بارها در ماه‌های اخیر – از جمله یک ماه پیش- تاکید داشته که حتی با وجود خریدهای قبلی خود، هنوز هم به دنبال خریدهای بیشتری خواهد رفت.

گزارش های اخیر حاکی از آن است (که استودیوهای متعلق به WB Games و IPهای آن به زودی برای فروش گذاشته خواهند شد. نام سونی نیز به عنوان یکی از چندین شرکت علاقه‌مند انجام معامله در این باره در برخی از منابع آمده است. مایکل پاچر، تحلیلگر صنعت گیم، معتقد است که اگر این مجموعه جز خریدهای Sony نباشد، حرکتی هوشمندانه از سوی پلی‌استیشن خواهد بود.

در همین حال، Xbox نیز به دنبال استخدام افرادی برای تقویت استراتژی معاملاتی خود است. باید دید سرانجام ماراتن خریدها در صنعت ویدئوگیم به کجا خواهد رسید.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

Bungie به مبلغ 3.6 میلیارد دلار توسط سونی خریداری شد

PlayStation استودیوی Firesprite را به زیرمجموعه‌های خودش اضافه کرد

مایکروسافت به طور رسمی Activision-Blizzard را خریداری کرد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید