سونی قصد دارد محبوب‌ترین فرانچایزهای خود را به موبایل بیاورد

بازی‌های پلی‌استیشن بعد از رایانه‌های شخصی، حالا آماده‌ی ورود به تلفن‌های هوشمند می‌شوند

در روزهای گذشته، گزارشاتی از برنامه‌های آینده پلی‌استیشن منتشر شد که نشان می داد شرکت ژاپنی دیگر قصد سرمایه‌گذاری روی بازی‌های کوچک را ندارد و می‌خواهد تمام منابع و زمان خود را به توسعه‌ی بازی‌های AAA و پرهزینه اختصاص دهد. حالا گزارشات جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد سونی برای بازار بازی‌های موبایل هم برنامه‌های زیادی دارد. با بازی‌نما همراه باشید.

در لیستی که از طرف سونی و برای فرصت‌های شغلی موجود در این شرکت منتشر شده، مشخص شده که سونی به دنبال فردی است که مدیریت بخش موبایل پلی‌استیشن را بر عهده بگیرد. همین موضوع نشان می‌دهد که سونی برای ورود به بازار بازی‌های موبایل برنامه‌ریزی کلانی کرده است.

در توضیحاتی که برای شغل مذکور نوشته شده، موارد جالبی را می‌توان دید، از جمله اینکه این فرد باید بخشی را مدیریت کند که «استراتژی مشخصی برای بازی‌های موبایل استودیوهای پلی‌استیشن توسعه دهد و زیرساخت مناسبی برای رشد و ایجاد فرصت‌های بیشتر در آینده را فراهم.» همچنین در بخش دیگری از این شرح وظایف آمده «گسترش توسعه‌ی بازی‌ها از کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی به موبایل و توسعه‌ی یک سرویس آنلاین با تمرکز بر اقتباس موفق از محبوب‌ترین فرانچایزهای پلی‌استیشن برای موبایل.»

البته که وقتی به موفق‌ترین و بزرگ‌ترین فرانچایزهای پلی‌استیشن فکر می‌کنیم، بازی‌هایی از جمله God of War، The Last of Us، Gran Turismo و… برایمان تداعی می‌شود. بازی‌هایی که در صورت ورودشان به عرصه‌ی بازی‌های موبایل مدرن، می‌توانند اتفاقات هیجان‌انگیزی را رقم بزنند.

ورود سونی به بازار بازی‌های موبایل اصلا چیز عجییبی نیست. با توجه به پتانسیل فوق‌العاده این بازار و موفقیت بازی‌های بزرگ‌ترین از جمله Genshin Impact و PUBG Mobile روی این پلتفرم، هر شرکتی می‌خواهد سهمی از این بازار داشته باشد.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید