spot_img

گیاهان زامبی‌خوار! | بررسی بازی «Plants vs. Zombie 2»

گیاهان بازگشته‌اند تا باز هم از خانه‌ی ما در برابر حمله‌ی زامبی‌ها محافظت کنند. استودیوی PopCap Games با افزودن گیاهان جدید و محیط‌های تازه،‌ روحی جدید به بطن Plants vs. Zombies بخشیده است.
با خلاقیت استودیوی توسعه‌دهنده، Plants vs Zombies 2 به قلمروی جدیدی قدم گذاشته شده است که سفر در زمان را شامل می‌شود. همچنان بازی در سبک دفاع از قلعه است و وظیفه‌ی اصلی شماست که با استفاده از گیاهان مختلف،‌ در برابر موج دشمنان زامبی مقاومت کنید. در نسخه‌ی دوم بازی به زمان‌های مختلفی برده می‌شود که نقشه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و طی مراحل مختلف،‌گیاهان جدیدی برای استفاده آزاد سازی می‌شود.

بیشتر گیاهان نسخه‌ی اول به Plants vs Zombies 2 هم برگشته‌اند و حالا در کنار خود لیست جدیدی از گیاهان تازه را می‌بینند که استراتژی‌های مختلفی را پیش روی بازیکن قرار می‌دهد. برخی از گیاهان برای استفاده در نقشه‌ها و مکان‌های خاص بهتر و پر کاربردتر هستند ولی به طور کلی،‌ تعداد زیادی از گیاهان در هر شرایطی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.غذای گیاهان یکی از ویژگی‌هایی جدید است که اجازه می‌دهد برای مدت محدودی آن‌ها را قدرتمندتر کنید. سکه نیز در بازی وجود دارد که برای خرید به کار شما می‌آید.

همچنین مسیرهای فرعی نیز برای برخی نقشه‌ها در نظر گرفته شده است که با کلیدهای خاص باز می‌شوند. این مسیرها گیاهان جدید یا افزایش‌های سطحی را در اختیار شما قرار می‌دهند.هسته‌ی اصلی Plants vs Zombies 2 همچنان بر دفاع از خانه با استفاده از گیاهان و مبارزه در برابر زامبی‌ها تمرکز دارد. گیم‌پلی همچنان فوق‌العاده و وجه مثبت این اثر به شمار می‌آید. دفاع از خانه در برابر زامبی‌ها با استفاده از گیاهان مختلف همچنان جذاب است و با نقشه‌های جدید حسابی سرگرم کننده ظاهر می‌شود. تنها مشکل مربوط به درجه‌ی سختی بازی است که کمی بالانس خود نسبت به نسخه‌ی قبل از دست داده است.

حتما بخوانید