spot_img

رییس نینتندو نیز به جمع منتقدین Activision پیوست

بر اساس جدیدترین اخبار، رییس شعبه آمریکا این شرکت از رویه‌های داخلی نادرست Activision-Bllizzard انتقاد کرده است.

با گزارش‌هایی که درباره فرهنگ سازمانی مسموم Activision-Bllizzard منتشر شد که ظاهراً توسط خود بابی کوتیک، مدیرعامل این شرکت، تداوم یافته بود، روزهای گذشته برای این برند مشهور صنعت گیم روزهای پرتلاطمی بوده است. بسیاری از افراد دست‌اندرکار در صنعت ویدئو گیم با توجه به این گزارش‌ها به طور علنی علیه این شرکت صحبت کرده‌اند و روسای دو پلتفرم بزرگ پلی‌استیشن و ایکس‌باکس جزء این عده هستند. حالا نوبت به رییس نینتندو نیز رسیده است.

بر اساس گزارشی که رسانه Fanbyte منتشر کرده است، به تازگی داگ بوزر، رییس نینتندو بخش آمریکا، ایمیلی را برای همه کارمندان NoA ارسال کرده است که در آن از رویه‌های Activision-Bllizzard به سبب گزارش‌های «ناراحت کننده و نگران کننده»ای که به تازگی منتشر شده، انتقاد کرده است. محتوای این ایمیل‌ها بعداً توسط نماینده نینتندو تأیید شد.

بوزر نوشته است: «همراه با همه شما، من هم آخرین تحولات Activision-Bllizzard و گزارش های مداوم آزار و اذیت جنسی و فضای مسموم در این شرکت را دنبال می‌کردم. من این گزارشات را مایه نگرانی و ناراحت‌کننده می‌دانم. چنین رویدادهایی با ارزش‌های من و همچنین اعتقادات، ارزش‌ها و سیاست‌های نینتندو مغایرت دارند.»

بعداً در قالب ایمیلی، این رییس نینتندو همچنین توضیح داد که مدیریت نینتندو «با Activision در تماس بوده‌اند، اقداماتی انجام داده‌اند و در حال ارزیابی اقدامات دیگری هستند.» اگرچه او توضیح بیشتری در مورد این اقدامات نداد، اما توضیح داد که این شرکت با ESA همکاری می‌کند تا گام‌هایی در برابر رویه‌های نگران‌کننده در صنعت گیم بردارد. او نوشت: «‌شرکت‌های حاضر در صنعت باید محیطی ایجاد کنند که در آن به همه احترام گذاشته شود و با همگان یکسان رفتار شده و همه عواقب عمل نکردن به چنین شیوه‌ای را درک کنند.»

واکنش‌ها در درون Activision-Bllizzard نیز در هفته‌ها و ماه‌های اخیر پر سروصدا بوده است. پس از انتشار گزارش‌هایی که به تازگی بیرون آمده‌اند، درخواست‌های متعددی برای استعفای مدیرعامل بابی کوتیک، نه تنها از سوی هزاران کارمند شرکت، بلکه از سوی گروهی از سهامداران که همچنین خواستار تغییر ساختار در هیئت مدیره هستند، به چشم می‌خورد. به تازگی، گویا بابی کوتیک در یک جلسه داخلی گفته است که اگر نتواند به سرعت مشکلات شرکت را برطرف کند، استعفا خواهد داد. باید دید این روزهای پراتفاق برای این شرکت مشهور چه سرانجامی خواهد داشت.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

1300 کارمند Activision-Blizzard خواهان استعفاء بابی کوتیک هستند

منبعGamingbolt

حتما بخوانید