احتمال دارد در عنوان بعدی سری Mass Effect از Unreal Engine 5 استفاده شود

منابعی که با جف گراب صحبت کرده‌اند، می‌گویند که در ساخت عنوان جدید این سری هر گزینه‌ای و از جمله استفاده از یک موتور جدید روی میز خواهد بود.

برای عنوان بعدی سری Mass Effect از استودیوی BioWare که در مراسم The Game Awards  سال  2020 اعلام شد‌، ممکن است موتور Unreal Engine به موتور Frostbite معروف شرکت EA ترجیح داده شود. در درخواست شغلی که برای جایگاه مدیر فنی برای فرنچایز Mass Effect منتشر شده، چنین آمده  است: «تجربه با موتور Unreal Engine [یا بالاتر]». جف گراب از GamesBeat با منابع مختلف صحبت کرده که همه متفق‌القول بودند که گزینه‌‌های زیادی برای Mass Effect بعدی روی میز است. دلایل این امر بسیار گسترده است که اولین آن با تجربه BioWare در توسعه سه بازی اول به کمک Unreal Engine است.

مشکلاتی که با Frostbite در Mass Effect Andromeda و Anthem به وجود آمد نیز می‌تواند این استودیو را مجاب کند تا به دنبال موتور دیگری باشد. البته تاریخ انتشار بازی نیز موثر است. بنا به گفته منابع جف گراب، Dragon Age 4 قرار است در 2023 منتشر شود که این مساله او را به این باور می‌رساند که Mass Effect بعدی در سال 2025 عرضه خواهد شد. Unreal Engine 5 تا آن زمان بسیار بهتر از Frostbite به نظر خواهد رسید.

صرف نظر از این اخبار، BioWare در حال بررسی ویژگی‌های مختلف پیشرفته‌ای است که می‌توانند در Mass Effect بعدی استفاده شوند و می‌خواهد همزمان با فناوری روز صنعت ویدئو گیم پیش برود؛ حتی اگر در نهایت از Frostbite استفاده کند. پلتفرم‌ها و نام رسمی این بازی هنوز مشخص نشده است؛ بنابراین باید منتظر اخبار بیشتری درباره عنوان جدید سری Mass Effect ماند.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

جزئیاتی از تغییرات گیم‌پلی اولین Mass Effect در Legendary Edition مشخص شد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید