spot_img

شبکه‌ی آنلاین اکس‌باکس تغییر نام داد

با اعلام رسمی مایکروسافت، نام شبکه‌ی لایو برای همیشه تغییر کرد

با تائید رسمی مایکروسافت، شبکه‌ی آنلاین اکس‌باکس که با نام XBOX Live شناخته می‌شد تغییر نام داده و از این به بعد با عنوان XBOX Network شناخته خواهد شد. از سال ۲۰۰۲ که این شبکه معرفی شد، تبدیل به یکی از نمادین‌ترین بخش‌های بازی‌های ویدئویی کنسول‌ها شد. روش‌ها و امکاناتی که مایکروسافت با این شبکه‌ی آنلاین معرفی کرد به قدری خوب و عالی طراحی شده بود که هنوز هم شرکت‌های دیگر صنعت، یعنی پلی‌استیشن و نینتندو از این شکل خدمات و امکانات استفاده می‌کنند. اما ظاهراً مایکروسافت قرار است تا نام مهم‌ترین ویژگی آنلاین خود را تغییر دهد.

طبق گزارشات اخیر، مایکروسافت به شکل رسمی نام XBOX Live را رها کرده است. این تغییر نام ممکن است که باعث ایجاد سردرگمی بین مشترکین شود. این تغییر نام، تاثیری بر نام خدماتی از جمله XBOX Live Paywall و XBOX Live Gold نخواهد داشت و این خدمات همچنان با نام‌های گذشته‌ی خود شناخته می‌شوند. تیم اکس‌باکس این تغییر نام را یک به‌روزرسانی می‌داند و معتقد است که این تغییر نام یا به‌روزرسانی، شرایط را برای سرویس‌های دیگر مایکروسافت مثل سرویس گلد بهتر می‌کند.

در سال ۲۰۰۲ مایکروسافت با معرفی شبکه‌ی XBOX Live برای اولین بار بازی آنلاین را به کنسول‌های خانگی آورد، چندی بعد با سرویس‌های متفاوت دیگری از جمله XBOX Live Arcade به دیده شدن هرچه بیشتر بازی‌های مستقل کمک کرد و موارد بیشتر دیگری که هنوز هم تاثیر زیادی بر سرویس‌های آنلاین کنسولی دارند. چندی پیش هم شایعه‌ای مبنی بر حذف همیشگی سرویس گلد به گوش می‌رسید که هنوز تائید یا رد نشده است.

نظر شما چیست؟ آن‌ها را با ما در میان بگذارید.

منبعGaming Bolt

حتما بخوانید