ریمیک بازی Metal Gear Solid 3 در دست ساخت قرار دارد

بنا بر شایعات ماجراهای به یاد ماندنی باس و اسنیک قرار است در قالب یک عنوان نسل نهمی ریمیک شود.

اگرچه Konami از زمان عرضه ناموفق Metal Gear Survive در سال 2018 در زمینه توسعه عناوین AAA کاملاً غیر فعال بوده، اما اطلاعاتی که در ماه‌های اخیر به بیرون درز کرده، نشان می‌دهد که این شرکت ژاپنی در آستانه ورود مجدد به این عرصه است. احتمالاً Konami به احیای مجدد برخی از بزرگترین IPهای خود چشم دوخته است. Silent Hill یکی از عناوین است که شایعات بازگشت آن منتشر شده است. شایعه مشارکت Konami و Bloober Team نیز این شایعات را حتی بیشتر تشدید می‌کند. خبر احیای سایر IPهای Konami مانند Metal Gear و Castlevania نیز در حال بازگشت هستند. حالا خبر از ریمیک بازی Metal Gear Solid 3 می‌رسد.

گزارش دیگری از اندی رابینسون از پایگاه خبری VGC ادعاهای مشابهی داشته و جزئیات احتمالی این پروژه‌ها و توسعه آن‌ها را منتشر کرده است. طبق گزارش، پس از تغییر ساختاری که در Konami رخ داده، این شرکت اکنون به دنبال بازگرداندن برخی از بزرگترین IPهای خود است. به عنوان مثال، یک بازی جدید از سری Castlevania در حال توسعه در خود Konami است و استودیوهای خارجی محلی از آن پشتیبانی می‌کنند. گفته می‌شود که این بازی در حال حکم «تصویری مجدد» از این سری است.

در مورد Metal Gear، ریمیک عنوان محبوب Metal Gear Solid 3 Snake Eater -نه بازی اول بر خلاف شایعات قبلی- در دست ساخت است. این ادعا مطرح شده که استودیو Virtuos مستقر در سنگاپور پیشرو توسعه این پروژه است. بازی ظاهراً در مراحل اولیه توسعه بوده و به نظر می‌رسد کونامی قصد دارد ریمسترهایی از بازی‌های سری Metal Gear Solid را پیش از ریمیک این نسخه منتشر کند. جالب اینجاست که Konami اخیراً نیز Castlevania Advance Collection را برای PC و کنسول‌ها منتشر کرده است.

در چندین گزارش قبلاً ادعا شده بود که Konami در حال اعطای پروانه ساخت Metal Gear به دیگر شرکت‌ها است. در اوایل سال جاری، دیوید هایتر صداپیشه Solid Snake/Big Boss گفت که بر اساس شنیده‌های او، شایعات ریمیک بازی احتمالاً صحت دارد. برخی گزارش ها ادعا می‌کردند که Bluepoint Games مشغول کار بر روی سری Metal Gear است. پس از خرید این استودیو توسط PlayStation، تأیید شد که پروژه بعدی آن‌ها یک بازی اورجینال خواهد بود. اگرچه شایعه دیگری که امروز نیز خبر آن را در بازی‌نما منتشر کردیم، نشان می‌دهد که آن‌ها روی ریمیک یک بازی «محبوب» نیز مشغول کار  هستند.

گزارش VGC ادعا می‌کند که Konami چندین بازی خود را در نمایشگاه‌های مهم ویدئوگیم در طول سال 2022 نشان می‌دهد. اوایل امسال، هنگام اعلام عدم حضور در مراسم E3 2021، این شرکت گفت که «در حال توسعه  چند پروژه کلیدی است.» چندی بعد، این شرکت گفت که احتمالاً برون‌سپاری توسعه IPهای خود به استودیوهای خارج از این شرکت ژاپنی را دنبال خواهد کرد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

یکی از دست اندرکاران قدیمی سری Metal Gear Solid برای Konami بازی می‌سازد

Bluepoint Games مشغول کار بر روی دو پروژه است

منبعGamingbolt

حتما بخوانید