دونده‌ای میان زامبی‌ها | بررسی بازی “Into the Dead 2”

بازی‌های موبایل، هر روز در حال پیشرفت هستند و در این بین عناوینی را شاهد هستیم که از هر نظر قوی عمل می‌کنند. گاهی عناوینی را شاهد هستیم که فراتر از حد و اندازه‌های بازی‌های موبایل ظاهر می‌شوند و خصوصا در بخش گرافیک خوش می‌درخشند. بازی Into the Dead 2 از همین دست عناوین است که توانسته در میان مخاطبین عملکرد خوبی داشته باشد. بازی در دنیای آخرالزمانی روایت می‌شود. جایی که زامبی‌ها امپراطور بی‌چون و چرای زمین هستند. بازی با یک سکانس سینمایی نسبتا هیجان‌انگیز شروع می‌شود و خیلی زود شما را وسط انبوهی از زامبی‌ها رها می‌کند. سوار بر یک کامیون هستید و طبق دیالوگی که با همسر خود برقرار کرده‌اید مشخص می‌شود که به آذوقه به سمت آن‌ها می‌روید. در این بین زامبی‌ها راه شما را می‌بندند و تصادف می‌کنید.

پس از این تصادف باید با پای پیاده خود را هرچه سریع‌تر به اعضای خانواده‌تان برسانید، و درست در همین نقطه بازی آغاز می‌شود. می‌توان گفت Into the Dead 2 تقریبا در سبک رانر است و تنها کاری که باید انجام دهید کنترل جهت دویدن و تیراندازی است. کاراکتر شما به‌صورت خودکار تا مقصد انتخاب می‌دود و این شما هستید که باید به حرکت او جهت دهید و در مواقع نیاز هم شلیک کنید. چیزی که باید به آن توجه کرد این است که مثل اکثر بازی‌های آخرالزمانی با کمبود مهمات طرف هستید و گاهی صندوق‌های مهمات در بین راه پیدا می‌کنید. به همین‌خاطر باید در تیراندازی نهایت دقت را انجام دهید و تا حد امکان تیراندازی را فاکتور بگیرید! نکته مهم این است که تیرهای شما همیشه به هدف می‌خورد و از این بابت مشکلی ندارید ولی با توجه به کمبود گلوله بهتر است با حرکت صحیح، بر سر راه زامبی‌ها قرار نگیرید تا بتوانید با کم‌ترین شلیک بازی را به پایان برسانید.

پس از اینکه به مقصد مشخص شده رسیدید، صحنه‌ای نشان داده می‌شود مبنی بر صحبت کاراکتر اصلی با اعضای خانواده خود که این صحنه‌ها تا حدودی وظیفه روایت داستان را برعهده دارد. رفته رفته در طول بازی داستان روایت بهتری به خود می‌گیرد و صحبت‌های یکنواخت رها می‌شود. در ادامه تضیف گیم‌پلی باید اضافه کنم که با کسب امتیاز در طول هر محله می‌توانید علاوه بر تقویت سلاح فعلی خود، سلاح‌های جدیدی خریداری کنید. خوشبختانه تنوع سلاح در این بازی خوب است و از نقاط مثبت به حساب می‌رود. جدا از این، گرافیک بازی از دیگر شاخصه‌هایی است که باید به آن اشاره کنیم. سطح بالای گرافیک بازی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت بازی است که فراتر از حد و اندازه‌های یک بازی موبایل ظاهر شده و زیبایی خاصی به بازی بخشیده است. صداگذاری و موسیقی نیز عملکرد قابل قبولی دارند و به‌طور پکیج این بازی تکمیل است! اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت در میان بازی‌های موبایل هستید، Into the Dead 2 گزینه مناسبی است.

حتما بخوانید