spot_img

Dying Light 2 کیفیت بالایی روی کنسول‌های نسل هشتم خواهد داشت

سازندگان مدت‌هاست که بازی را روی سخت‌افزارهای قدیمی امتحان کرده‌اند

ترکش‌های انتشار بازی Cyberpunk 2077 فقط CD Projekt را تحت تاثیر خود قرار نداد، حالا و با انتشار آن بازی بسیار مورد انتظار در وضعیت بسیار بد فنی، کاربران کنسول‌های نسل هشتمی از بقیه‌ی بازی‌های بین نسلی هم می‌ترسند. یک از بازی‌های مورد انتظار بین نسلی، Dying Light 2 است. عنوانی که تا همین الان هم حواشی زیادی را تجربه کرده و به سختی در حال گذراندن روند توسعه است. با توجه به اجرای بازی با رزولوشن 4K و نرخ فریم ۶۰ و همچنین وجود Ray-Tracing روی PlayStation 5 و XBOX Series X|S به نظر می‌رسد که بازی قرار است تبدیل به عنوانی نسل نهمی شود. و سوال مهم، وضعیت اجرای بازی روی کنسول‌های نسل هشتم است.

سازندگان بازی در گفتگویی اعلام کردند که بازی قرار نیست با اشکلات عدیده‌ی فنی روی کنسول‌های نسل هشتم اجرا شود. طبق گفته‌ی سازندگان، بهینه‌سازی بازی برای سخت‌افزارهای قدیمی از مدت‌ها پیش آغاز شده و سازندگان اطمینان داده‌اند که بازی با حداکثر کیفیت ممکن روی این کنسول‌ها اجرا خواهد شد.

کارگردان رندرینگ بازی، آقای Tomasz Szałkowski در این باره می‌گوید:

«کنسول‌های اصلی همیشه برای ما در اولویت بوده‌اند. ما هرکاری می‌کنیم تا مطمئن شویم که بازی روی PS4 و Xone در بالاترین سطح ممکن اجرا شود. ما آزمایش بازی روی این سخت‌افزارها را بسیار زودتر از پروژه‌های دیگر آغاز کردیم. این موضع به دلیل تغییرات گسترده‌ای بود که در موتور بازی ایجاد کرده بودیم. چراکه می‌خواستیم بازی‌ای بسازیم که از هر نظر بزرگ‌تر، پیچیده‌تر و بلندپروازانه‌تر از اولین Dying light باشد.

آقای Tomasz Szałkowski در مصاحبه با رسانه‌ی Wccftech

بازی Dying Light 2 هم‌اکنون در حال توسعه است و برای انتشار در اواخر سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. این بازی قرار است برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار بگیرد.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید