spot_img

سونی از تصمیم خود درباره Horizon Forbidden West عقب‌نشینی کرد

جیم رایان می‌گوید که سونی برای این بازی ارتقاء رایگان به نسخه بعد را فراهم می‌کند. برای بازی‌های بعدی نیز ارتقاء میان‌نسلی 10 دلار هزینه خواهد داشت.

سونی به تازگی امکان پیش‌سفارش بازی Horizon Forbidden West را باز کرده است. اما نه برای اولین بار در هفته‌های اخیر‌، به دلیل نحوه قیمت‌گذاری بازی‌های خود با اعتراض ترجمه نشده است. نه تنها تأیید شد که بازی آپدیت رایگانی برای کنسول‌های نسل بعدی را ارائه نمی‌دهد، بلکه افراد حتی نمی‌توانند برای ارتقاء به نسخه گران‌قیمت‌تر میان‌نسلی هزینه‌ای پرداخت کنند. اینکه سونی قبلاً گفته بود که یک گزینه ارتقاء رایگان در بازی وجود دارد، کوچکترین کمکی به کاهش اعتراض‌‌ها نکرد. با این حال، به نظر می‌رسد که آن‌ها به بازخوردها گوش داده و خیلی سریع پاسخ داده‌اند.

جیم رایان، مدیر عامل پلی استیشن، در به‌روزرسانی پست وبلاگ Playstation که در آن باز شدن امکان پیش‌سفارش بازی Horizon Forbidden West اعلام شده بود، اذعان کرد که سونی در نحوه قیمت‌گذاری برای این بازی «غیر واقع‌گرایانه» عمل کرده بود. آن‌ها اکنون این تصمیم را تغییر داده و تأیید کرده‌اند کسانی که بازی را روی PS4 دریافت می‌کنند، می‌توانند به صورت رایگان بازی خود را به نسخه PS5 ارتقا دهند.

رایان نوشت: «سال گذشته ما متعهد شدیم ارتقاء عناوین بین‌نسلی خود  از جمله بازی Horizon Forbidden West را به طور رایگان به نسخه نسل نهم ارتقاء دهیم. با اینکه به خاطر تاثیرات عمیق همه‌گیری جهانی کرونا نتوانستیم این بازی را در زمان مقرر عرضه کنیم، با این حال به وعده خود پایبند خواهیم ماند.»

در همین حال، رایان همچنین تأیید کرد که همه بازی‌های میان‌نسلی Playstation از گزینه ارتقاء PS4 به PS5  با پرداخت 10 دلار برخوردار خواهند بود. دو عنوان موردانتظار Gran Turismo 7 و God of War بعدی از این جمله هستند. او نوشت: «امروز این را نیز می‌خواهم تأیید کنم که من بعد، عناوین انحصاری فرست‌پارتی Playstation  (که اخیراً بر روی هر دو کنسول PS4 و  PS5 منتشر شده‌اند) -چه دیجیتالی و چه فیزیکی- گزینه ارتقاء دیجیتالی 10 دلاری از نسخه PS4 به PS5 را ارائه می‌دهد. این موضوع در مورد عنوان بعدی God of War و Gran Turismo 7 و هر عنوان انحصاری PS4 و  PS5 دیگری که توسط Sony Interactive Entertainment منتشر شده است، صدق می‌کند.»

تغییر تصمیم و گوش دادن به بازخوردهای مخاطبان سونی و پاسخ سریع به آن درباره Horizon Forbidden West، نکته مثبتی است که باید بابت آن به سونی احترام گذاشت. با این وجود، هنوز شرم‌آور است که در دیگر عناوین فرست پارتی این شرکت، قرار نیست امکان ارتقاء رایگان به نسخه نسل بعد وجود داشته باشد.

بازی Horizon Forbidden West در 18 فوریه 2022 برای PS5 و PS4 عرضه می‌شود. سونی یک نمایش 40 دقیقه‌ای Playstation را برای 9 سپتامبر اعلام کرده است. بنابراین به احتمال زیاد به زودی شاهد بازی‌های از این شرکت محبوب خواهیم بود.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

عرضه بازی Horizon Forbidden West رسماً تا ۲۰۲۲ به تعویق افتاد

بازی Horizon Forbidden West به طور رایگان به نسل نهم آپدیت نخواهد شد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید