نگاهی به کیبورد گیمینگ Asus ROG Claymore

برای حرفه‌ای‌ها!

برند ROG برای تمامی پی‌سی گیمرها نامی آشناست و در طی این سال‌ها همواره جایگاه خود را به‌عنوان یکی از بهترین و محبوب‌ترین برندهای گیمینگ تثبیت کرده است. در ادامه نگاهی به یکی از کیبوردهای رده بالای این شرکت با نام Claymore خواهیم انداخت و ویژگی‌های مختلف آن ازریابی خواهیم کرد.

ایسوس برای نورپردازی محصولات مختلف خود همچون ماوس، کیبورد و مادربرد از فناوری Aura استفاده کرده که به کاربر اجازه انتخاب رنگ دلخواه از بین ۱۶ میلیون حالت مختلف را می‌دهد. همچنین می‌توانید از بین گزینه‌های مختلف، افکت نورپردازی دلخواه خود را اعمال کنید. به وسیله فناوری َAura Sync نیز می‌توانید نورپردازی چند محصول ایسوس را یکسان کرده و شاهد هارمونی رنگارنگ نورها باشید. در کیبورد یک حافظه قرار داده شده که در آن می‌توانید پروفایل‌های مختلفی برای نورپردازی و یا فرمان کلید‌های مختلف ذخیره کنید.

در کیبورد Claymore بخش Numpad به‌صورت یک قطعه مجزا طراحی شده است. می‌توانید آن را کامل جدا کنید و یا آن را در سمت چپ کیبورد قرار دهید. با وجود این قابلیت هم می‌توان جای کوچک‌تری را به کیبورد اختصاص داد و در هنگام حمل آن راحت‌تر خواهید بود.

در بالای دکمه‌های Numpad اسکرولی تعبیه شده که با آن می‌توانید صدا را کم و زیاد کرده یا قطع کنید.

کابل اتصال این کیبورد جدا شدنی است و به‌همین خاطر حمل آن آسان است. در محل وصل کردن این کابل به کیبورد شیاری تعبیه شده تا پورت اتصال در سر جای خود محکم باشد. البته پورت را نمی‌توان به‌راحتی از شیار خارج کرد، مگر این که از محل سیم آن را بکشید که پس از انجام آن به دفعات، احتمال کنده شدن سیم وجود دارد. در زیر کیبورد دو مسیر برای عبور دادن سیم و دو پایه برای تغییر زاویه تعبیه شده است.

یکی از ایرادات این کیبورد طراحی بددست دکمه Space است. در حالی که این دکمه اندازه بزرگ‌تری نسبت به دکمه‌های دیگر دارد، اما سوییچ آن هم اندازه سوییج دکمه‌های حروف و اعداد است. به همین واسطه تنها با فشار دادن بخش وسط دکمه است که سوییچ فشرده می‌شود. شاید طراحان با این کار قصد داشته‌اند تا احتمال فشار دادن اشتباه این دکمه را کاهش دهند، اما نتیجه آن‌چنان مطلوب نیست.

با نگه داشتن دکمه Alt و ترکیب با برخی دکمه‌ها، راحت‌تر می‌توانید تنظیمات ظاهر کیبورد را تغییر دهید. ایسوس پا را فراتر از این گذاشته و در صورتی که مادربرد کامپیوتر هم از محصولات ایسوس باشد، می‌توانید با فرمان‌های از پیش تعریف شده و تنها با فشار یک یا دو کلید، اورکلاکینگ را روی CPU یا رم اعمال کنید.

برای کلیدهای این کیبورد از سوییچ‌های پیشرفته Cherry MX استفاده شده که در هر چهار نوع  قرمز / آبی / مشکی / قهوه‌ای قابل دسترس است. هر کدام از این نوع سوییچ‌ها در میزان حساسیت و میزان فشار با هم متفاوت‌اند و سلایق وسیعی را پوشش می‌دهند.

در ساخت بدنه این کیبورد از آلومینیوم استفاده شده که نتیجه، سبک بودن و راحتی حمل آن است. همچنین در طراحی ظاهری از حکاکی مایاها استفاده شده که به نوعی امضای ظاهری محصولات جدید ایسوس است.

حتما بخوانید