بازی Half-Life: Alyx احتمالاً برای کنسول PlayStation VR2 منتشر خواهد شد

بر اساس آخرین اطلاعات، یکی از منابع معتبر خبر از مذاکرات در این باره داده است.

سونی رسماً چند روز پیش کنسول PlayStation VR2 را معرفی و نامگذاری کرده است و حالا واضح است که سرمایه‌گذاری‌های بزرگتر در زمینه واقعیت مجازی بخش مهمی از استراتژی پلی‌استیشن در آینده خواهد بود. به عنوان مثال، دو استودیو Firesprite و Guerrilla با همکاری یکدیگر روی بازی Horizon Call of the Wild مشغول به کار هستند. اما آیا بازی‌های بزرگ VR که قبلاً روی سخت افزارهای دیگر منتشر شده‌اند نیز در نهایت به PSVR2 راه پیدا خواهند کرد؟

عنوانی که بلافاصله به ذهن می‌رسد، بازی Half-Life: Alyx است. بازی تیراندازی اول شخص Valve از نظر بسیاری یکی از بهترین بازی‌های واقعیت مجازی تا به امروز است، اگر نگوییم بهترین، و به گفته بنیانگذار XboxEra، نیک بیکر، که در گذشته یکی از افشاگرهای برجسته اخبار مربوط به پلی‌استیشن بوده است، در نهایت این بازی موفق خواهد راه به راه به PSVR2 پیدا کند.

در توییتی که جدیداً منتشر شده، بیکر گفت که Valve و سونی قبلاً برای چنین معامله‌ای دست به کار شده‌اند، و اگرچه هنوز صحبتی در مورد زمان دقیق این اتفاق وجود ندارد، Half-Life: Alyx واقعاً به هدست واقعیت مجازی جدید سونی راه پیدا خواهد کرد.

مثل همیشه، بهتر است تا زمانی که چیزی به طور رسمی اعلام نشده، در برخورد با اخبار احتیا داشت. اگرچه به نظر می‌رسد که بازی Half-Life: Alyx بر روی PSVR2 منتشر می‌شود و سونی در این زمینه تلاش‌های خود را به کار خواهد بست. به هر حال، کنترلرهای جدید PlayStation Sense نسبت به نسخه قبلی PSVR برای بازی بسیار مناسب‌تر هستند، و خود Valve نیز قبلاً علاقه‌مندی خود را برای انتشار احتمالی بازی بر روی پلی‌استیشن ابراز کرده بود.

اینکه آیا این در نهایت اتفاق می‌افتد یا نه، هنوز مشخص نیست. اما احتمالاً گیمرهای بسیاری امیدوار هستند چنین اتفاقی رخ دهد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

بازی Horizon Call of the Mountain به طور رسمی معرفی شد

از کنسول PlayStation VR2 به طور رسمی رونمایی شد

PlayStation استودیوی Firesprite را به زیرمجموعه‌های خودش اضافه کرد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید