spot_img

GTA Online به زودی در نسل هفتم به پایان کار خود می‌رسد

بعد از ۸ سال، این بازی به کار خود در نسل هفتم پایان می‌دهد

شاید بسیاری فراموش کرده باشند که بازی GTA V در ابتدا به عنوان یک بازی نسل هفتمی و فقط برای کنسول‌های PlayStation 3 و XBOX 360 منتشر شد و با از راه رسیدن سخت‌افزارهای جدیدتر، بازی برای PlayStation 4 و XBOX one هم منتشر شد. حالا نسخه‌های نسل هفتمی بازی در آستانه‌ی بازنشستگی قرار دارند. همراه بازی‌نما باشید.

طبق توییتی که حساب رسمی شرکت راکستار منتشر کرده، قرار است در اواخر سال جاری میلادی یا به طور دقیق‌تر در تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر ۱۴۰۰) سرورهای بازی GTA Online برای همیشه روی این کنسول‌ها خاموش شود. البته که علاقه‌مندان همچنان می‌توانند بخش تک‌نفره بازی را تجربه کنند، ولی با خاموش شدن سرورهای بازی، دیگر امکان دسترسی به بخش چندنفره بازی که با عنوان GTA Online شناخته می‌شود، وجود نخواهد داشت. این بسته شدن سرورهای نسخه‌های قدیمی بازی چیز دور از ذهنی نیست. مدتی پیش هم شرکت سونی بخشی از خدمات اینترنتی PS3 را متوقف کرد که نشان‌دهنده نبود افراد زیادی روی این پلتفرم است.

این بازی هم ‌اکنون برای کنسول‌های نسل هفتم و هشتم و رایانه‌های شخصی در دسترس است و قرار است تا پاییز امسال نسخه‌ی مخصوص نسل نهم بازی GTA 5 برای PlayStation 5 و XBOX Series X|S منتشر شود. و اگر شما هم مثل ما بی‌صبرانه منتظر خبری از GTA VI یا همان قسمت ششم مجموعه هستید، باید بگویم که هنوز هم چیزی مگر چند شایعه، چیزی از این بازی در دست نیست.

منبعGamingBolt

حتما بخوانید