پورت PC بازی God of War را استودیو Jetpack Interactive بر عهده دارد

سونی تایید کرد که در این فرآیند SIE Santa Monica تنها نقش نظارتی دارد.

حضور سونی در پلفترم PC به تازگی بسیار افزایش پیدا کرده است. بازی‌هایی مانند Horizon Zero Dawn و Days Gone از عناوین انحصاری سونی اخیراً به این پلتفرم راه یافته‌اند. به تازگی اما سونی اعلام کرد که بازی God of War که در سال 2018 منتشر شد نیز به زودی برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود.

اما چه کسی توسعه پورت این بازی را بر عهده دارد؟ خب شاید انتظار آن را داشته نباشید. سونی در گفتگو با Ars Technica تأیید کرد که پورت PC چهارمین قسمت از سری ماجراهای کریتوس تحت نظارت توسعه‌دهندگان اصلی بازی در استودیو SIE Santa Monica ساخته می‌شود؛ اما کار اصلی توسعه این پورت به استودیوی Jetpack Interactive مستقر در ونکوور برون‌سپاری شده است. این اتفاق تعجب‌برانگیز است؛ به ویژه که سونی به تازگی استودیو Nixxes را خریداری کرده که متخصص پورت کردن بازی‌ها بر روی PC  است.

God of War در 14 ژانویه 2022 برابر با 24 دی ماه برای PC منتشر می‌شود. مدت کوتاهی پس از آن، پلیرهای PC می‌توانند به Uncharted Legacy of Thieves Collection دسترسی پیدا کنند. با این مجموعه برای اولین بار پلیرهای PC می‌توانند عنوانی از سری Uncharted را تجربه کنند.

در نسخه PC بازی God of War، فناوری DLSS و Reflex low latency یا بازتاب با تاخیر کم شرکت Nvidia نیز پشتیبانی می‌شود. همچنین از کنترلرهای DualShock 4 و DualSense نیز می‌توان در این نسخه استفاده کرد. کنترل‌های ماوس و کیبورد بازی نیز کاملاً قابل شخصی‌سازی هستند. و البته  پلیرهای PC می توانند منتظر پشتیبانی از حالت 21:9 یا همان صفحه نمایش اولترا واید باشند.

علاوه بر این، بازی God of War Ragnarok نیز در سال 2022 برای دارندگان دو کنسول PS5 و PS4 منتشر خواهد شد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

شایعه حضور God of War و Demon’s Souls بر روی PC

بازی God of War در تاریخ 24 دی بر روی PC منتشر می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید