شایعه حضور God of War و Demon’s Souls بر روی PC

داده‌کاوی از سرویس استریمینگ GeForce Now نشان می‌دهد که ممکن است چندین بازی از جمله چند بازی فرست پارتی سونی در راه PC باشند.

با گذشت زمان، استودیوها به انتشار بازی‌های خود بر روی پلتفرم PC نگاه بازتری دارند. روزی روزگاری، این پلتفرم به کلی کنار گذاشته شده یا پورت‌های دیرهنگامی دریافت می‌کرد. این وضعیت حالا بسیار تغییر کرده است و حتی یکی از دارندگان پلتفرم (مایکروسافت) در حال حاضر در تاریخ عرضه بازی‌ها بر روی کنسول‌های خود، آن‌ها را بر روی چندین فروشگاه بازی‌های PC نیز منتشر می‌کند. حالا گویا یک داده‌کاوی نشان می‌دهد که بسیاری از بازی‌های دیگر دارنده گیمینگ، و همچنین تعدادی از بازی‌های ناشران دیگر که تا کنون معرفی نشده‌اند قرار است پایشان به PC باز شود. آیا بالاخره ممکن است عنوانی مثل God of War را بر روی PC نیز ببینیم؟

در وبلاگی از توسعه‌دهنده‌ای به نام Ighor July او در در مورد نحوه دسترسی به پایگاه داده سرویس استریم انویدیا، GeForce Now، که به شما امکان می‌دهد بازی ها را از رایانه خود استریم کنید، صحبت کرد. داخل این پایگاه داده فهرستی از عناوین بازی‌های مختلف وجود دارد که توسط پاول جوندیک، بنیانگذار SteamDB، لیست آن تهیه شده است. در حالی که اکثر عناوین شناخته شده و منتشر شده‌اند، تعداد قابل توجهی از آن‌ها چنین نیستند. به عنوان مثال، بازی Resident Evil 4 Remake، عنوانی که از طریق درز کردن اطلاعات داخلی Capcom شایعه انتشار آن پخش شده است، در این فهرست حضور دارد. همچنین بازی‌هایی در این فهرست هستند که ممکن است بدانیم علیرغم نبود اعلام رسمی، عرضه آن‌ها دور از ذهن نیست که Gears 6 از این دسته است.

با این حال، شاید جالب‌ترین نکته این است که عناوین زیادی از سونی در این فهرست وجود دارد. God of War 2018 در کنار Gran Turismo 7 ،Horizon Forbidden West ،Returnal و Demon’s Souls همه عناوین فرست پارتی سونی هستند که در حال حاضر پورت PC ندارند. ما می‌دانیم که سونی نسبت به انتشار بازی‌های خود برای PC ساده‌گیرتر شده است؛ اگرچه این کار را به صورت بسیار محدود انجام داده باشد.

چند نکته درباره این فهرست وجود دارد که می‌بایست در نظر داشت. در حالی که ممکن است این عنوان به طور بالقوه تعداد زیادی عناوینی را که برای PC عرضه خواهند شد، در خود داشته باشد، اما ممکن است بسیاری از این عناوین مربوط به پروژه‌هایی باشند که ممکن است فعال نباشند. همچنین گفته شده است که GeForce Now اخیراً به دلیل شرایط کار از راه دور در دوره همه‌گیری کرونا در توسعه بازی‌ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. بنابراین بسیار محتمل است که بخشی عناوینی که به این ترتیب بر روی آن‌ها کار شده، بر روی پایگاه داده آن باقی مانده باشد. به عنوان مثال، از همه عناوین فرست پارتی PlayStation، فقط God of War است که درباره آن اشاره مستقیم به Steam به عنوان یک پلتفرم شده است. در حالی که هیچ پلتفرم دیگری برای عناوین دیگر ذکر نشده است.

بنابراین، با در نظر گرفتن این موارد دشوار است که بگوییم این فهرست واقعاً چه معنایی داشته باشد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

بازی .Skate اولین عنوان از این مجموعه است که برای PC منتشر می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید