کاهش پنجاه میلیون نفری پلیرهای فرنچایز Call of Duty ظرف یکسال گذشته

مشارکت پایین در Warzone و فروش پایین Vanguard از عوامل این کاهش پلیرها بوده است.

 رشد قابل توجهی که فرنچایز Call of Duty پس از عرضه Modern Warfare در سال 2019 تجربه کرده، به سرعت در طی سال گذشته از بین رفته است. Call of Duty: Vanguard در سال 2021 با استقبال نه چندان گرمی از سوی بازیکنان و منتقدین روبرو شد که این موضوع خودش را در فروش ناامید کننده بازی نیز نشان داد. همانطور که می‌شد انتظار داشت، این مساله تأثیر بسزایی در مجموعه پلیرهای فعال این سری داشته است.

در آخرین گزارش مالی سه ماهه خود، Activision-Blizzard از افت شدید در تعداد کاربران فعال ماهانه خود خبر داد. به خصوص این افت به Activision برمی‌گردد. در 31 مارس 2021 ، آن‌ها 150 میلیون پلیر فعال داشته‌اند که این تعداد در یک سال بعد یعنی 31 مارس سال جاری به تعداد 100 میلیون رسیده است. این رقم کماکان بسیار بالاست؛ اما نشان‌دهنده کاهش اقبال به سری Call of Duty است.

اکتیویژن این مسئله را به چند عامل از جمله «مشارکت پایین» در Call of Duty: Warzone و «فروش کمتر» Call of Duty: Vanguard نسبت داده که همچنین منجر به کاهش ثبت نام برای این سری در سه ماهه اول سال 2022 در نسبت با مدت مشابه در سال گذشته شده است.Call of Duty Mobile  تغییر زیادی در تعداد پلیرهای خود تجربه نکرده است.

اکتیویژن امیدوار خواهد بود که نسخه‌های آینده فرنچایز Call of Duty Call of Duty یک بار دیگر اقبال این سری را به آن بازگرداند. دنباله Call of Duty: Warzone قرار است در ماه های آینده رونمایی شود و هیجان زیادی حول دنباله نسخه 2019 بازی Call of Duty: Modern Warfare پیش از معرفی رسمی آن شکل گرفته است. در همین حال، Warzone Mobile نیز در حال توسعه است؛ اگرچه گزارش شده که در سال 2023 هیچ نسخه جدیدی از این منتشر نخواهد شد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

توسعه نسخه موبایل Call of Duty: Warzone به طور رسمی تایید شد

Infinity Ward ساخت نسخه بعدی سری Call of Duty را بر عهده خواهد داشت

نمایش دنباله Call of Duty: Warzone در ماه‌های آتی

منبعGamingbolt

حتما بخوانید