spot_img

Epic Games بیش از ۱ میلیارد دلار برای بازی‌های انحصاری هزینه کرده است

دادگاه اپیک گیمز و اپل باعث انتشار اسناد زیادی از شرکت‌های بازی‌سازی شده است

در دادگاه روز گذشته که بین شرکت‌های Epic Games و Apple جریان داشت، اسناد محرمانه‌ی زیادی منتشر شد که هرکدام جزئیات جدید و جذابی را از شرکت‌های حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی آشکار می‌کرد. یکی از این اسناد مروبط به هزینه‌هایی است که اپیک گیمز برای انتشار انحصاری بازی‌های بزرگ و مهم کرده است. همراه بازی‌نما باشید.

از سپتامبر ۲۰۱۹ تاکنون، اپیک گیمز قرارداد انتشار ۱۰۵ بازی به شکل انحصاری را امضا کرده و بابت این قراردادها، مبلغی بیش از ۱ میلیارد دلار هزینه کرده است. این اطلاعات از با توجه به اسناد تازه منتشر شده تایید شده است. این در حالی است که از قبل می‌دانستیم که شرکت اپیک مبلغ ۴۴۴ میلیون دلار را در سال ۲۰۱۹ -تا قبل از ماه سپتامبر- برای انتشار انحصاری بازی‌ها صرف کرده بود. همچنین در دیگر صفحات این اسناد مشخص شده که اپیک مبلغ ۵۲ میلیون دلار دیگر را در۴ ماه اخیر، یعنی از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون، برای انتشار انحصاری بازی‌ها از طریق فروشگاه خود هزینه کرده است.

همه از قبل می‌دانستیم که اپیک پول زیادی برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار بازی‌های رایانه‌های شخصی خرج می‌کند. قرادادهایی برای انتشار بازی‌ها به شکل انحصاری از فروشگاه اپیک. قراردادهایی که عمدتاً موقت هستن و بعد از گذشت یک سال از انتشار بازی‌ها به اتمام می‌رسند. ولی هزینه‌ی ۱ میلیارد دلاری عددی است که کسی فکرش را هم نمی‌کرد!

قبلاً هم مشخص شده بود که این شرکت از دسامبر ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۱۹، ۱۱ میلیون دلار را برای بازی‌های رایگان خود هزینه کرده است.

منبعPC Gamer

حتما بخوانید