Tomb Raider به Embracer Group فروخته شد

Deus Ex و Thief از جمله دیگر IPهایی هستند که به تملک این شرکت درآمده‌اند.

شرکت The Embracer Groupاعلام کرد که با Square Enix Holdings برای خرید Crystal Dynamics ،Eidos Montreal و Square Enix Montreal به توافق رسیده است. همراه با IPهای محبوبی مانند Deus Ex ،Tomb Raider ،Legacy of Kain و Thief، آن‌ها بیش از 50 بازی را با پرداخت قیمت 300 میلیون دلار به دست می‌آورد. پیش بینی می‌شود این خرید در سه ماهه دوم سال مالی 2022-23 برای Embracer نهایی شود.

لارس وینگفورز، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل The Embracer Group در این باره چنین گفت: «ما ورود این استودیوها به Embracer Group را خوشامد می‌گوییم. ما به ارزش IPهای فوق العاده، استعداد‌های خلاق و سطح جهانی و سابقه درخشانی که بارها و بارها در دهه‌های گذشته به معرض نمایش گذاشته شده، واقف هستیم. از ملاقات با تیم‌های مدیریت این استودیو و بحث با آن‌ها در مورد برنامه‌های آینده‌شان در مورد چگونگی تحقق جاه‌طلبی‌های خود و تبدیل شدن به بخش بزرگی از Embracer، بسیار خرسند هستم».

فیل راجرز، مدیرعامل آمریکا و اروپا Square Enix، درباره این معامله چنین گفت: «Embracer بهترین راز پنهان در صنعت گیم است: مجموعه‌ای عظیم و غیر متمرکز از کارآفرینان که ما خوشحالیم قرار است امروز به بخشی از آن‌ها تبدیل شویم. این مناسبات برای جاه‌طلبی‌های ما مناسب است: بازی‌هایی باکیفیت را با افراد عالی‌ و به نحوی پایدار بسازید و بهترین نسخه از فرنچایزهای خود را تولید کنید. Embracer این امکان را فراهم می‌کند تا با همه رسانه‌ها مشارکت‌ها داشته، از پتانسیل فرنچایزهای خود نهایت بهره را برده و به رویاهای خود برای ایجاد سرگرمی‌هایی خارق العاده زندگی ببخشیم».

این سه استودیو روی هم حدود 1100 کارمند در هشت مکان در سراسر جهان دارند. خرید این استودیوها جدیدترین موارد در مجموعه خریدهای تازه Embracer است. این شرکت چند استودیو از جمله Aspyr Media ،4A Games ،Ghost Ship Games ،Perfect World Entertainment را خریداری کرده است. Dark Horse Media از دیگر خریدهای این شرکت بوده است. همچنین آن‌ها به تازگی موفق شده‌اند ادغام با Gearbox Entertainment را نهایی کنند.

هنوز مشخص نیست که این معامله چه اثری برای پروژه‌های آینده مانند Tomb Raider (بازی بعدی این فرنچایز که از موتور Unreal 5 در توسعه آن استفاده می‌شود) و یا بازی‌های در جریانی مانند Marvel’s Avengers داشته باشد. همچنین این پرسش مطرح است که آیا این خرید می‌تواند به معنای آغاز به ساخت بازی‌های جدیدی در  فرنچایزهایی مانند Legacy of Kain و Deus Ex باشد که سال‌هاست خبری از آن‌ها نیست. Embracer Group پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد تا آوریل 2026 بیش از 25 عنوان AAA   منتشر کند. باید دید در آینده چه اخباری از برنامه‌های این شرکت بزرگ می‌شنویم.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

توسعه بازی جدید سری Tomb Raider از سوی Crystal Dynamics تایید شد

همکاری The Initiative با Crystal Dynamics در ساخت ریبوت Perfect Dark

ریمیک بازی Star Wars: Knights of the Old Republic معرفی شد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید