تریلر گیم‌پلی بازی Elden Ring نمایش داده شد؛ سیستم جدید نقشه و جستجو در جهان بازی

نقشه، نحوه‌ گشت‌وگذار در جهان بازی و مخفی‌کاری از جمله مواردی بود که در این ویدئو نمایش داده شدند.

FromSoftware و Bandai Namco سرانجام ویدئویی از گیم‌پلی بازی Elden Ring به نمایش گذاشتند. این ویدئو برگرفته از بیلد PC این بازی است که هنوز در مرحله توسعه قرار دارد. این ویدئو با نمایش یک Site of Grace شروع می‌شود که پلیر می‌تواند در آن استراحت کند. کارکرد این مکان مشابه Bonfire در سری Dark Souls است. این مکان‌ها پرتوهای Guilding Light را نشان می‌دهند که پلیر می‌تواند آن‌ به دنبال آن‌ها رفته یا مسیر دیگری را ادامه دهد. در حین کاوش در جهان بازی، ناگهان یک اژدها ظاهر می‌شود و پلیرها سوار بر اسب با آن می‌جنگند. جای تعجب نیست که آن را زخمی و مانند Dark Souls به یک ضربه مهلک به آن وارد کرد.

سپس پلیر به الکساندر، مشت آهنین، می‌رسد که یک NPC گلدانی بزرگ است که سوراخی گیر کرده است. به نظر می‌رسد که اگر به او با یک اسلحه بزرگ حمله کنید، از سوراخ به بیرون پرت می‌شود. نقشه جهان بازی نیز در این تریلر به نمایش گذاشته می‌شود که بازیکن می‌تواند قطعات آن را جمع‌آوری کند. نشانگرها نیز به نمایش گذاشته می‌شوند که می‌توانند برای علامت‌گذاری مکآن‌هایی با دشمنان خطرناک، مواد لازم برای ساخت آیتم‌ها و غیره استفاده شوند. همچنین می‌توان در بازی Elden Ring چراغ‌هایی را روی نقشه قرار داد که در جهان بازی نیز ظاهر می‌شوند و پلیر را راهنمایی می‌کنند.

از Spirit Springs می‌توان برای پرتاب در هوا و بالا رفتن از ارتفاعات زیاد سوار بر اسب استفاده کرد. همچنین برخی از جلوه های رعد و برق و باران نیز در این تریلر نمایش داده شد و یکی از رعد و برق‌ها هم ممکن بود به پلیر برخورد کند. کالسکه‌ای که قبلا دیده شده بود، در اردوگاهی متوقف می‌شود که دشمنان از آن محافظت می‌کنند؛ بنابراین لازم است به مخفی‌کاری متوسل شوید. بازیکن می‌تواند آیتم‌هایی را از موادی که در جهان بازی پیدا می‌کند، بسازد و نگهبان‌ها را با استفاده از تیر بیهوش کند؛ سپس آن‌ها را در حالی که روی زمین خوابیده‌اند بکشند. حمله از بالا با حملات سنگین نیز می‌تواند دشمن را از حالت تعادل خارج کرده و کمک کند که راحت‌تر او را بکشید.

ارواح نیز در این این ویدئو حضور داشتند. آن‌ها که به نظر نسبتاً ابتدایی به نظر می‌رسند، از نزدیک به هر دشمنی حمله می‌کنند. بخش مولتی‌پلیر آنلاین نیز به طور مختصر نشان داده شد. در این بخش از ویدئو پلیر، پلیر دیگری را احضار می‌کند و در کنار یکدیگر مخفیانه از جنگلی با موجودات مرگبار می‌گذرند. آن‌ها سپس با یک باس زره‌پوش سوار بر اسب روبرو می‌شوند که از یک منطقه محافظت می‌کند. برای مقابله با این باس پلیر و همراه او با ابری از تیرهای جادویی به سمت باس حمله کرده و همچنین یک سر اژدها احضار می‌کنند تا به سمت او آتش شلیک کند.

دخمه‌ها، معدن‌ها و دیگر محیط‌های تاریک زیرزمینی نیز در جهان بازی Elden Ring حضور دارند که گنجینه‌های پنهان و باس‌‌ها را در خود جای داده‌اند. شاید نقطه برجسته ویدئو از این لحاظ Stormveil Dungeon باشد؛ جایی که یکی از پنج نیمه خدا یا همان Demigod بازی در آن زندگی می‌کند. می‌توان سعی کرد از دروازه اصلی که به شدت محافظت می‌شود، به او نزدیک شد، یا از سمتی دیگر عبور کرد که نیاز به پلتفرمینگ داشته و در عوض دشمنان کمتری بر سر راه شما خواهند بود.

دید و همچنین سطح زمین ممکن است در سیاه‌چال‌ها متفاوت باشد و بنابراین امکان دارد دشمنانی که در گوشه و کنار پنهان شده‌اند نیز در کمین شما باشند. اما شما محدود به یک مسیر نیستید. در حالی که روی پشت بام‌های بیرون از سکویی به سکوی دیگر می‌روید، ممکن است راه دیگری را کشف کنید یا با یک NPC مانند sorcerer within روبرو شوید. به طور کلی، پلتفرمینگ بسیار روان‌تر از بازی‌های قبلی FromSoftware به نظر می‌رسد. پیش نمایش بازی با یک مبارزه با یکی از باس‌ها به نام Godrick the Golden به پایان می‌رسد که از ضربات چرخان یک تبر سنگین همراه با سر یک اژدها برای پرتاب آتش استفاده می‌کند.

بازی Elden Ring قرار است 3 اسفند/20 فوریه 2022 برای Xbox One ،Xbox Series S/X ،PS4 ،PS5 و PC منتشر شود. در ماه‌های مانده تا عرضه این بازی باید منتظر جزئیات بیشتری از آن ماند.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

سازندگان Elden Ring به دنبال جذب مخاطبان بیشتری نسبت به Dark Souls هستند

جورج آر.آر.مارتین متن بازی Elden Ring را ننوشته است

از بازی Elden Ring فردا یک ویدئو گیم‌پلی منتشر می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید