بازی Elden Ring شامل نشانگر‌های نقشه و حالت پلتفورمینگ خواهد بود

در این بازی پلیرها به دل لوکیشن‌هایی مثل مرداب‌ها و شهر غرق‌شده می‌روند و با دشمنانی مثل اژدهاها و عقاب‌ها می‌جنگند.

پیش نمایش‌های جدید از آخرین محصول FromSoftware یعنی بازی Elden Ring کم کم در حال عرضه است که در تازه‌ترین آن‌ها چهار اسکرین‌شات از این بازی را می‌بینیم. جف کیلی، خالق The Game Awards، در توئیتر خود این اسکرین شات‌ها را منتشر کرد و تایید کرد که که بازی برای انتشار در ژانویه ۲۰۲۲ در راه است. این اسکرین‌شات‌ها را می‌توانید در بازی‌نما در زیر ببینید.

در همین حال پایگاه خبری Polygon جزئیات جدید و جالبی درباره این بازی منتشر کرد و از جمله خاطرنشان کرد که هنگام سفر در محط‌های مختلف، می‌توانید نشانگرهایی را روی نقشه قرار دهید. در همین حال که با سیاه‌چال‌ و یا قلعه‌ای در مقابل شما قرار دارد، ممکن است ناگهان مورد حمله یک اژدها نیز قرار بگیرید. لوکیشن‌های این بازی از منطقه‌ای باتلاقی تا یک شهر سیل‌زده و همچنین جنگل‌هایی که از قبل دیده‌ایم و دشت‌های پوشیده از برف، متغیر است.

طیف گسترده ای از تهدیدها از شوالیه‌های بزرگ گرفته تا دشمنان با چندین بازو را می‌توان انتظار داشت. یکی از دشمنان دیوانه کاراکتر شما شاهین بزرگی است که با شمشیر حمله می‌کند، بازیکن را نوک می‌زند و حتی بسته‌های قابل انفجار پرتاب می‌کند. بازیکنان می‌توانند کمک برای احضار خواهند کنند؛ خواه این کمک به شکل بازیکنان دیگر باشد خواه به شکل روحی از جنس هوش مصنوعی. همچنین به نظر می رسد، علاوه بر کشف ارواح مختلف در گوشه و کنار جهان که می‌توانند بعداً به کار شما بیایند، برخی از دشمنان مغلوب بعداً نیز می‌توانند بعنوان یار کمکی شما احضار شوند.

آنهایی که در بازی Sekiro: Shadows Die Twice عادت به پرش از روی سطوح مختلف به شکل بازی‌های پلتفرمر داشتند، باید توجه داشته باشند که در بازی Elden Ring امکان این کار را زیاد خواهند داشت. به عنوان مثال، هنگام نفوذ به قلعه استورم‌ویند (Stormwind Castle)، می‌توانید از دروازه‌های جلو قلعه عبور کرده و با رگباری از تیرها روبرو شوید یا یک مسیر فرعی را که شامل مخفی‌کاری و پریدن است، در پیش بگیرید. دشمنان زیادی نیز سر راه شما حضور خواهند داشت؛ اما در برخی موارد، مانند یک ترول غول‌پیکر که با آن روبرو می‌شوید‌، می توانید آن‌ها را غالگیر کرده، روی آن‌ها از تیر خواب‌آور استفاده کنید و با خیال راحت آن‌ها را دور بزنید.

بعضی از مکانیک‌های آشنا مبارزه در Bloodborne مثل سر خوردن اینجا نیز به کار می‌آیند؛ با این حال می‌توان جای پای دشمن را نیز کاهش داده و با یک ضربه کاری به او آسیب وارد کرد؛ هر چند این مکانیزم دقیقاً مثل Sekiro نخواهد بود. مکان‌هایی به نام Lost Light برای جا‌به‌جایی سریع استفاده می‌شوند. همچنین زنی به نام ملینا (Melina) در یادگیری توانایی‌های جدید و لول آپ به شما کمک می‌کند. وجود چنین کاراکتری بیش از هر چیز پلیرها را یاد سری Dark Souls می‌اندازد. تا این لحظه می‌توان گفت بازی Elden Ring بیش از هر چیز شبیه به ترکیبی از همه عناوین بزرگی است که FromSoftware پیشتر منتشر کرده است.

Elden Ring در ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ برای Xbox One ،Xbox Series X/S ،PS4 ،PS5 و PC منتشر می‌شود.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

تاریخ انتشار Elden Ring مشخص شد!

کارگردان بازی Elden Ring از برخی ویژگی‌های آن می‌گوید

منبعGamingbolt

حتما بخوانید