بازی Dragon Age 4 تنها برای کنسول‌های نسل نهم و PC منتشر خواهد شد

همانطور که در مورد بسیاری از تغییرات بین نسلی کنسول‌ها اتفاق افتاده است، اکثر بازی‌های بزرگ (اگر نه همه) که در حال حاضر منتشر می‌شوند‌، نسخه‌های بین نسلی هستند. هرچه عمیق‌تر و عمیق‌تر به دوران حیات کنسول‌های PS5 و Xbox Series X/S واردمی‌شویم، پشتیبانی از PS4 و Xbox One در حال کمتر و کمتر شدن است و اکثر بازی‌های بزرگی که در سال 2023 و بعد از آن منتشر می‌شوند، احتمالاً تنها برای PS5 و Xbox Series X/S منتشر می‌شوند. گویا این سرنوشت برای بازی Dragon Age 4 نیز صدق می‌کند.

گزارشات مدعی شده‌اند که 2023 سالی است که BioWare و EA برای عرضه Dragon Age 4 در نظر گرفته‌اند. به این ترتیب به نظر نمی‌رسد که این بازی RPG به کنسول‌های نسل هشتم برسد. همانطور که  کاربری به نام FaizShaikh7681 در توییتر گفته است، طبق مشخصات صفحه لینکدین دنیل نوردلندر -که یک سال تا اکتبر 2020 طراح ارشد این بازی بود و بعد BioWare را ترک کرد-  عنوان بعدی سری Dragon Age فقط برای PS5، Xbox Series X و PC عرضه می‌شود. در گزارشی که در GamesBeat منتشر شده است، جف گراب، روزنامه‌نگار حوزه گیم، این مطلب را بر اساس منابع خود تأیید می‌کند.

هنوز اطلاعات زیادی درباره بازی Dragon Age 4 وجود ندارد و حتی یک ویدئو کوتاه نیز از گیم‌پلی بازی را ندیده‌ایم. با این اوصاف، گزارش های اوایل سال جاری ادعا کردند که BioWare برنامه‌های خود برای بخش مولتی‌پلیر را خود را برای تمرکز کامل بر روی بخش تک‌نفره کنار گذاشته است. همچنین ما می‌دانیم که داستان بازی در Tevinter Imperium جریان دارد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

استودیو Bioware هنوز در حال توسعه Dragon Age جدید است

نویسنده‌ی ارشد Dragon Age استودیوی Beamdog را ترک کرد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید