مدیر بخش خلاقیت بازی Dragon Age 4 استودیو BioWare را ترک کرد

بر اساس آخرین خبرها، امروز کارمندان Bioware ایمیلی مبنی بر اینکه مت گلدمن این استودیو را ترک کرده است، دریافت کردند.

زمانی که به بازی‌های بزرگی که در حال توسعه هستند نگاه می‌کنید، Dragon Age 4 یکی از بزرگترین علامت‌های سوال باقی می‌ماند. به نظر می‌رسد حالا توسعه این بازی با مانع دیگری نیز برخورد کرده است. همانطور که در گزارشی پایگاه خبری Kotaku فاش کرده است، مت گلدمن، مدیر بخش خلاقیت بازی Dragon Age 4، -که این نقش را برای عناوین قبلی این فرنچایز نیز به عهده داشته است- BioWare را ترک کرده است. گلدمن از زمان ریبوت احتمالی این بازی در سال 2017، پیشتاز توسعه آن بوده است.

در ایمیلی که BioWare برای کارکنانش ارسال کرد، این استودیو فاش کرد که گلدمن استودیو را ترک کرده است و دو طرف «به طور متقابل بر جدایی توافق کردند»؛ اگرچه هیچ اشاره‌ای جزئیات نشده است. گلدمن اولین بار در سال 1998 به BioWare پیوست. در اولین حضور خود در استودیو که بیش از هفت سال به طول انجامید، او بر روی Baldur’s Gate و Jade Empire کار کرد. او در سال 2009 به این استودیو مجدداً پیوست و پس از آن روی همه بازی‌های سری Dragon Age کار کرد و همچنین در توسعه بازی Mass Effect:  Andromeda مشارکت داشت.

در ایمیل فوق، گری مک کی، مدیر عمومی BioWare، اعتراف کرد که خروج مدیر بخش خلاقیت بازی Dragon Age 4 می‌تواند بر توسعه بازی تأثیر بگذارد، اما اصرار داشت که به ارائه یک تجربه با کیفیت متعهد است. در این ایمیل آمده است: «ما می‌دانیم که خروج مت روی شما و همچنین توسعه بازی تأثیر دارد. مطمئن باشید تعهد ما به یک بازی Dragon Age با کیفیت بالا به قوت خود باقی است و ما بازی‌ای را که مطابق با استانداردهای BioWare نباشد عرضه نمی‌کنیم.»

«ما، از جمله تیم اجرایی EA، به مدیریت این استودیو و افرادی که روی این بازی کار می‌کنند برای پیشبرد چشم‌اندازمان اطمینان کامل داریم.»

در همین حال، یکی از نمایندگان EA نیز در بیانیه‌ای که در اختیار Kotaku قرار گرفت، خروج گلدمن را تایید کرد و گفت: «مت گلدمن دیگر در BioWare کار نمی‌کند. او بازی بعدی Dragon Age را به دستان پرتوان این استودیو واگذار کرده و تیم این استودیو در تلاش است تا دیدگاه ما برای این بازی را پیش ببرد.»

گلدمن تنها مدیر با سابقه‌ای نیست که در چند سال گذشته تیم ساخت بازی Dragon Age را ترک کرده است. در سال 2019، فرناندو ملو، تهیه کننده ارشد، BioWare را ترک کرد. همچنین در اواخر سال 2020، مارک دارا، تهیه کننده اجرایی سری بازی‌های Dragon Age نیز این استودیو را ترک کرد.

تا کنون جزئیات بسیار کمی از بازی Dragon Age 4 منتشر می‌شد. این مساله به رغم این است که اکنون سه سال از تایید رسمی ساخت این بازی می‌گذرد. در اوایل سال جاری، کریستین دیلی، رئیس استودیو BioWare Austin، گفت که توسعه بازی در حال «پیشرفتی بزرگ» است و از آن زمان گزارش‌ها حاکی از آن است که این بازی در مسیر عرضه در سال 2023 است. همچنین گزارش شده است که این بازی نقش‌آفرینی عنوانی میان‌نسلی نخواهد بود؛ بلکه فقط برای رایانه شخصی و کنسول‌های نسل جدید منتشر می‌شود.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

بازی Dragon Age 4 تنها برای کنسول‌های نسل نهم و PC منتشر خواهد شد

منبعGamingbolt

حتما بخوانید