spot_img

فناوری Dolby Vision به کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت اضافه شد

با این تکنولوژی به روشنایی، کنتراست و رنگ‌های بیشتری در مقایسه با حالت HDR معمولی دسترسی خواهید داشت.

مایکروسافت اعلام کرده است که فناوری Dolby Vision در حال حاضر برای Xbox Series X/S در دسترس است و بیش از 100 عنوان نسل نهمی که از HDR پشتیبانی می‌کنند برای آن بهینه شده‌اند. همچنین عناوین بیشتری به زودی مانند Halo Infinite به فهرست عناوین برخوردار از این تکنولوژی می‌پیونند. همچنین کیفیت تصویر بهتری برای عناوین HDR10 و Auto HDR بر روی Xbox Series X/S ارائه می‌شود. این شرکت همچنین تأیید کرد که همکاری نزدیکی با Dolby دارد تا به توسعه‌دهندگان در استفاده از این فناوری کمک کند.

با استفاده از دکمه ایکس باکس بر روی کنترلر، می‌توانید با رفتن به تنظیمات، سپس به بخش General و سپس گزینه‌ TV and display، متوجه شوید که آیا تلویزیون شما از فناوری Dolby Vision پشتیبانی می‌کند یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر باید گزینه 4K TV details را بررسی کنید. برای فعال کردن آن بر روی Xbox Series X/S، به TV and display، سپس Video Mode رفته و Dolby Vision for Gaming را انتخاب کنید. مایکروسافت حالت automatic low-latency mode یا ALLM را هنگام بازی توصیه می‌کند.

به نظر می‌رسد Dolby Vision باعث افزایش روشنایی، رنگ، کنتراست و بیشتر برای افزایش غرق شدن در تصاویر و ارائه بهترین کیفیت تصویر ممکن می‌شود. این برنامه از DirectX Raytracing ، نرخ رفرش تصویر متغیر و تا حداکثر 120 فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند. اگرچه این مساله نیز به تلویزیون فرد بستگی دارد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

کنسول Xbox Series S قابلیت شبیه‌سازی عناوین کلاسیک پلی‌استیشن را دارد

قابلیت Xbox Cloud تا پایان سال میلادی به کنسول‌های مایکروسافت اضافه می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید