spot_img

نمایش نحوه استفاده از قابلیت‌های DualSense در تریلر جدید بازی Deathloop

از حس متفاوت در تیراندازی با اسلحه‌های متفاوت تا احساس متفاوت در هنگام راه رفتن روی سطوح مختلف، قرار است بازی جدید Arkane از تمام قابلیت‌های کنترلر PS5 استفاده کند.

برای بازی Deathloop محصول استودیو Arkane تریلر جدیدی منتشر شده است. این تریلر این بر قابلیت‌های کنترلر DualSense  کنسول PS5 متمرکز است. در این تریلر توسعه‌دهنده این بازی به این می‌پردازد که چگونه بازخورد لمسی یا همان Haptic Feedback باعث ایجاد احساس متفاوتی در حرکت بر روی سطوح متفاوت می‌شود. همچنین تریگرهای تطبیقی یا همان Adaptive Trigger باعث می‌شوند تیراندازی با هر تفنگ حس متفاوتی به شما القا کند. حال باید دید در واقعیت نتیجه چه خواهد بود.

یکی از ویژگی‌های جذاب‌تر، پاسخ تریگرها هنگام گیرکردن اسلحه است. برای گیر اسلحه برطرف شود، نیاز دارید که تریگر را پشت سر هم فشار دهید و بعد آن یک صدای کلیک لذت‌بخش می‌شنوید که نشان می‌دهد اسلحه آماده شده است. همچنین بلندگوی کنترلر جلوه‌های صوتی مختلفی را پخش می‌کند و در عین حال به شما اطمینان می‌دهد که هرگز از تماس‌های رادیویی جولیانا زیاد دور نیستید.

چند وقت پیش در جریان QuakeCon 2021، اطلاعات بیشتری در مورد یکی از کاراکترهای Deathloop یعنی کاراکتر جولیانا منتشر شد. از نظر داستانی نیز جولیانا به جز کلت تنها شخص دیگری در بلکریف، محل وقوع رویدادهای بازی، است که خاطرات خود را حفظ می‌کند. او اغلب به پرسش‌هایی که از او پرسیده می‌شود، پاسخ می‌دهد؛ اما بیشتر این مساله برای او جذاب است که کلت به اندازه کافی قوی است تا او را به چالش بکشد. بر خلاف ویژنری‌ها (Visionaries) یا همان نیروهای مقابل کلت، جوان ماندن برای همیشه یا جاودانگی هدف اصلی او نیست. آنچه که جولیانا واقعاً به دنبال است، تنها با تجربه کردن Deathloop است که مشخص خواهد شد.

Deathloop در 14 سپتامبر برای PS5 و PC منتشر می‌شود. بعد از مدتی نزدیک به یکسال، این بازی برای Xbox نیز منتشر خواهد شد. از همین حالا شمارش معکوس برای عنوان جدید استودیو Arkane که بازی‌های مهمی مثل مجموعه‌ Dishonored و بازی Prey را در کارنامه دارد، آغاز شده است. باید دید آیا این بازی هم می‌تواند مثل عناوین قبلی این استودیو نظر گیمرها را به خود جلب کند یا نه.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

انتشار Deathloop تا شهریور به تعویق افتاد

آشنایی بیشتر با کاراکتر جولیان از بازی Deathloop در رویداد Quakecon

منبعGamingbolt

حتما بخوانید