spot_img

احتمال دارد نسخه نسل نهم بازی Cyberpunk 2077 امسال عرضه نشود

CD Prokekt Red در جواب سوال از زمان‌بندی عرضه این آپدیت، به درس‌هایی که از گذشته گرفته اشاره کرد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش می‌رفت و بازی Cyberpunk 2077 عرضه پرماجرایی نداشت، CD Projekt RED  احتمالاً در حال حاضر کاملاً بر توسعه بسته‌های الحاقی آن متمرکز بود و نسخه‌ PS5 و Xbox Series X/S این بازی نیز آماده عرضه در ماه‌های آینده بود. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد زمان عرضه بسته الحاقی این عنوان وجود دارد؛ اما CD Projekt RED گفته است که نسخه‌های نسل بعدی هنوز قرار است اواخر سال 2021 منتشر شوند. با این وجود‌، این احتمال وجود دارد که این اتفاق نیفتد.

میشال نواکفسکی، معاون ارشد توسعه کسب و کار CD Projekt، در جریان مجمع نتایج مالی اخیر این شرکت برای نیمه اول در مصاحبه با VGC گفت که اگرچه در حال حاضر برنامه این است که بازی را برای PS5 و Xbox Series X/S تا پایان سال 2021 منتشر کنیم، اما به خاطر تجربیاتی که در ماه‌های اخیر شرکت کسب کرده است، نمی‌توانیم تضمین کنیم که برنامه تولید ما تغییری نخواهد کرد.

نواکوفسکی گفت: «هدف انتشار نسخه نسل بعدی بازی Cyberpunk 2077 در اواخر امسال است. در عین حال، با در نظر گرفتن در‌س‌هایی که در طول یک سال گذشته آموخته‌ایم و با توجه به اینکه این پروژه هنوز در حال توسعه است‌، نمی توان با اطمینان کامل گفت که برنامه تولید تغییر نخواهد کرد.»

بر همین اساس‌، نواکفسکی می‌گوید CD Projekt RED نمی‌تواند عرضه برای نسخه‌های PS5 و Xbox Series X/S  بازی The Witcher 3 را در ماه‌های باقیمانده از 2021 تضمین کند. این مساله به رغم این است که مسئولیت ارائه این نسخه عمدتاً با Saber Interactive است که پورت بازی بهNintendo Switch را نیز بر عهده داشته است.

نواکفسکی در این باره گفت: «درباره The Witcher 3 وضعیت کمی متفاوت است؛ چرا که مسئولیت انتقال آن به نسل جدید عمدتاً با تیم خارجی Saber Interactive است. با این شرکتی پیشتر در زمینه پورت بازی به Switch و همچنین در گذشته در حوزه به‌روزرسانی‌ها کار کرده بودیم. درباره بازی Cyberpunk 2077، هدف ما انتشار نسخه نسل نهمی بازی هنوز تا اواخر سال 2021 است. با این حال، به طور مشابه، روند توسعه در حال انجام بوده و ما نمی‌توانیم کاملاً مطمئن باشیم که برنامه انتشار تغییر نخواهد کرد. اما در حال حاضر، ما قطعاً در نظر داریم هر دو عنوان را اواخر سال 2021 عرضه کنیم و من نمی‌خواهم در این لحظه از این دقیق‌تر صحبت کنم.»

با توجه به تاخیرهای زیادی که در انتشار بازی‌های مختلف در یک سال و نیم گذشته شاهد بودیم، ناگفته نماند که تقریباً هیچ بازی‌ای وجود ندارد که به طور کامل تضمین شده باشد که به تاریخ یا پنجره انتشار از پیش مخشص شده خود خواهد رسید. CDPR کارهای زیادی در دست انجام دارد که ساخت بسته‌های الحاقی بازی Cyberpunk 2077 و البته تلاش مداوم برای بهبود بازی اصلی بخشی از این برنامه کاری هستند. بنابراین تعجب آور نیست اگر نسخه‌های PS5 و Xbox Series X/S این بازی به تأخیر بیفتند.

اخیراً همچنین شایعاتی منتشر شده که نشان می‌دهد پروژه مولتی‌پلیر بازی Cyberpunk 2077، که در اوایل سال جاری لغو شده بود ، هنوز در دست ساخت است.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

پچ 1.3 Cyberpunk 2077 شامل یک بسته الحاقی رایگان و تغییرات مهمی خواهد بود

پچ 1.3 بازی Cyberpunk 2077 مشکل مینی‌مپ آن را حل می‌کند

Cyberpunk 2077 دو بسته الحاقی و بخش مولتی‌پلیر دریافت می‌کند

منبعGamingbolt

حتما بخوانید