توسعه بازی جدید سری Tomb Raider از سوی Crystal Dynamics تایید شد

در ساخت این بازی از موتور Unreal Engine 5 استفاده خواهد شد.

مدتی بود که از فرنچایز Tomb Raider خبری به گوش نمی‌رسید. با این حال اما گویا قرار نیست اوضاع به همین منوال بماند. به نظر می‌رسد که این سری قرار است به زودی بازگردد. در استریم اخیر State of Unreal که Epic Games برگزاری آن را بر عهده داشته است، چندین توسعه‌دهنده از گوشه و کنار صنعت گیم، درباره کار با Unreal Engine 5 برای پروژه‌‌های آینده خود صحبت کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان از CD Projekt RED و  به ائتلاف صحبت کردند.

یکی دیگر از توسعه‌دهندگان که در این استریم حضور داشت، Crystal Dynamics بود. دالاس دیکینسون -مدیر کل فرنچایز Tomb Raider- تایید کرد که این استودیو در حال حاضر مشغول  توسعه بازی جدید سری Tomb Raider است. دیکینسون همچنین اعلام کرد که در ساخت این بازی از موتور Unreal Engine 5 استفاده خواهد شد. جزئیات دیگری در مورد این بازی به اشتراک گذاشته نشد؛ با این حال اما احتمالاً در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه است.

آخرین عنوان این سری بازی Shadow of the Tomb Raider  که در سال 2018 عرضه شد و توسعه آن راEidos Montreal  بر عهده داشت. در همان حین Crystal Dynamics مشغول ساخت بازی Avengers Marvel  بود. آخرین بازی در این مجموعه کهCrystal Dynamics  توسعه آن را بر عهده داشته، Rise of the Tomb Raider در سال 2015 بوده است. هر دو بازی با استفاده از موتور اختصاصی استودیو به نام Foundation engine توسعه یافته بودند. بنابراین تغییر در موتور برای توسعه بازی جدید سری Tomb Raider اتفاقی جالب توجه است.

در ماه ژانویه سال گذشته، Crystal Dynamics از طرفداران این سری خواستار صبر درباره آینده این فرنچایز مشهور شد. با این حال اما اعلام کرد که احتمالاً نگاهی به یکی کردن خط‌های زمانی متفاوت این سری خواهد داشت.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی بازی Shadow of the Tomb Raider | وقتی شکار، شکارچی می‌شود

همکاری The Initiative با Crystal Dynamics در ساخت ریبوت Perfect Dark

منبعGamingbolt

حتما بخوانید