spot_img

دنباله بازی Control توسط Remedy وارد مراحل اولیه ایده‌پردازی شده است

بر طبق گفته‌های Remedy، علاوه بر Condor که نسخه Co-op بازی Control است، یک بازی با بودجه بالا که احتمالاً نسخه دوم این عنوان است نیز توسط رمدی در مراحل اولیه تولید قرار گرفته است.

بازی Control را به راحتی می‌توان یکی از بهترین بازی‌های سال 2019 دانست. موفقیت مهمی که با این عنوان ماجراجویی اکشن برای Remedy Entertainment به دست آمد، در موفقیت تجاری این بازی نیز خودش منعکس شده است. Remedy در گزارش مالی اخیر خود تأیید کرد که از زمان عرضه Control، بیش از 10 میلیون بازیکن این بازی را کرده‌اند. هیچ اطلاعاتی در مورد تعداد واحد فروش بازی وجود ندارد؛ اگرچه تا پایان سال 2020 این تعداد 2 میلیون عدد بود.

بنابراین نباید تعجب کرد که این توسعه‌دهنده فنلاندی به لطف مشارکت مستمر با ناشر بازی Control یعنی 505 Games، سرمایه‌گذاری زیادی بر روی این IP انجام داده باشد. اسپین‌آفی از Control به نام Condor که حالت Co-op چهار نفره PvE دارد، اخیراً معرفی شده و در حال توسعه است. در همین حال، Remedy همچنین تأکید می‌کند که «یک نسخه از بازی Control با بودجه بزرگتر»، که به احتمال زیاد دنباله این بازی است، به مراحل اولیه توسعه یا آنطور که Remedy می‌گوید «مرحله اولیه ایده‌پردازی» وارد شده است.

بازی Control در حال حاضر بر روی PS5 ،Xbox Series X/S ،PS4 ،Xbox One ،PC ،Stadia و به عنوان نسخه انحصاری ابری برای Nintendo Switch در دسترس است. به تازگی نسخه Ultimate Edition این بازی نیز برای کنسول‌های نسل نهمی منتشر شده که قابلیت‌هایی از جمله 60 فریم را به این بازی اضافه می‌کند.

Remedy علاوه بر دنباله‌های بازی Control، بر طبق شایعات در حال ساخت نسخه دوم بازی Alan Wake 2 در همکاری با Epic Games است. این شایعه از آنجا قوت گرفته که مشخص شده بخشی از همکاری استودیو فنلاندی با Epic Games بر روی یک بازی AAA است. دو عنوان CrossfireX و Vanguard نیز توسط این استودیوی فنلاندی در حال توسعه هستند. باید دید که آیا Remedy می‌تواند با این بازی‌ها موفقیت بازی Control را تکرار کند یا نه.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

Remedy با همکاری Epic Games توسعه یک بازی AAA را آغاز کرده است

استودیو رمدی در حال توسعه ۵ بازی به شکل همزمان است

منبعGamingbolt

حتما بخوانید