Capcom تا آوریل 2023 چند عنوان جدید منتشر خواهد کرد

این تصمیم در گزارش مالی سه ماهه این شرکت اعلام شد.

Capcom در گزارش مالی سه ماهه اخیر خود گفته است که قصد دارد «چندین عنوان بزرگ جدید» را در سال مالی 23-2022 (آوریل 2022-مارس 2023) منتشر کند. در نتیجه، این شرکت از نظر انتشار بازی‌های جدید سالی فعال‌تر خواهد داشت و به طبع آن به طور قابل توجهی فروش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

این شرکت می گوید که بر طبق برنامه‌های خود می‌خواهد در طول این دوره 45 واحد محصول جدید عرضه کند. شایان ذکر است که البته برای عناوین مولتی‌پلتفرم، هر پلتفرم مختلف یک بازی واحد به عنوان یک واحد محصول متفاوت شمرده می‌شود. در سال مالی قبلی، این بازیساز ژاپنی 24 واحد محصول جدید عرضه کرد. 14 میلیون واحد در سال قبل‌تر و 35 مورد در سال پیش از آن منتشر شده بود.

از این 45 واحد محصول جدید جدید، این شرکت انتظار دارد 37 میلیون واحد فروش نرم‌افزار داشته باشد که این از مقدار 32.6 در سال گذشته بیشتر است. از این 37 میلیون، Capcom انتظار دارد 1 0 میلیون فروش برای بازی‌های تازه منتشر شده (بیش از 8.6 میلیون در سال گذشته) و 27 میلیون برای عناوین قبلی (بر خلاف 24 میلیون در سال گذشته) باشد.

فروش بازی‌های گذشته Capcom برای مدتی طولانی پایدار بوده است. با بازی‌های Resident Evil و Monster Hunter به ویژه در این زمینه سرآمد هستند. بنابراین پیش‌بینی‌های فروش در این باره جای تعجب ندارد. با توجه به اینکه Monster Hunter Rise: Sunbreak به زودی عرضه خواهد شد و بسته الحاقی برای Resident Evil Village در دست ساخت است، احتمال اینکه فروش نسخه‌های قبلی این عناوین بالاتر رود نیز کاملاً وجود دارد.

در مورد عناوین جدید Capcom برای این سال مالی باید گفت که تعدادی از آن‌ها تاکنون به طور رسمی تأیید شده‌اند. از جمله این بازی‌های می‌توان به Capcom Fighting Collection و نسخه‌های PS5 و Xbox Series X/S بازی‌های نسخه‌های دوم، سوم و هفتم Resident Evil اشاره کرد. علاوه بر این، Resident Evil Re:Verse و  Capcom Arcade 2nd Stadium نیز احتمالاً در همین دوره مالی عرضه خواهند شد.

از بازیStreet Fighter 6  به طور رسمی رونمایی شده است؛ با این حال هنوز تاریخ انتشار این بازی تایید نشده است. دو عنوانExoprimal  و Pragmata نیز در حال حاضر دارای پنجره عرضه 2023 هستند؛ اگرچه هنوز مشخص است که آیا قبل از منتشر خواهند شد یا نه؛ یعنی زمانی که سال مالی فعلی به پایان می‌رسد.

به جز عناوینی که به طور رسمی تایید شده‌اند، ریمیک عنوان تکرارنشدنی Resident Evil 4 و Dragon’s Dogma 2  نیز به احتمال بسیار زیاد در دست ساخت است؛ اما تاکنون اطلاعات رسمی درباره آن‌ها منتشر نشده است.

با توجه به اینکه کمتر از یک ماه به Summer Game Fest مانده، هنوز مشخص نیست که آیا Capcom تصمیم خواهد گرفت هر یک از عناوین مهم خود را در آینده نزدیک رونمایی کند یا نه.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

بازی Resident Evil Re: Verse توسط ERSB رده‌بندی شد

صداپیشه کاراکتر آلبرت وسکر ساخت ریمیک بازی Resident Evil 4 را تایید کرد

Monster Hunter Rise: Sunbreak برای PC و Switch همزمان عرضه می‌شود

منبعGamingbolt

حتما بخوانید