فروش بازی Call of Duty: Vanguard؛ بدترین در 14 سال گذشته

بر اساس آخرین خبرها، گویا کاهش حدوداً 40 درصدی نسبت به سال گذشته در فروش این بازی رخ داده است.

بازی Call of Duty: Vangaurd حداقل در مقایسه با نسخه‌های قبلی خود از بهترین عرضه ممکن برخوردار نبوده است. از نظر انتقادی، استقبال از این بازی کم‌فروغ بوده است. در زمان نگارش این خبر، امتیاز متاکریتیک این بازی برای نسخه‌ PS5 که بیشترین ریویوها برای آن بوده، 75 است. این کمترین امتیازی است که این مجموعه از زمان Call of Duty: Ghosts در سال 2013 کسب کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد که استقبال ضعیف منتقدین از آن در عملکرد تجاری آن نیز منعکس شده است.

همانطور که اخیرا GamesIndustry نیز گزارش داده است، میزان فروش بازی Call of Duty: Vangaurd در بریتانیا 40 درصد نسبت به نسخه سال گذشته کاهش یافته است. اگر دقیق‌تر در نظر بگیریم، فروش فیزیکی 26 درصد کاهش یافته است و در همان حال فروش دیجیتال 44 درصد کاهش یافته است. عواملی مانند رقابت با سایر شوترهای چندنفره، محبوبیت فزاینده بازی رایگان Call of Duty: Warzone، همه‌گیری، و البته استقبال منتقدان، به نظر می‌رسد که تأثیر نامطلوبی بر فروش بازی داشته‌اند. البته، از نگاهی دیگر، این بازی همچنان فروش زیادی دارد و پس از FIFA 22 دومین بازی پرفروش سال در هفته اول عرضه در بریتانیا است.

با این حال هم اما باز هم آمار و ارقام حکایت از افت قابل توجهی دارند. در واقع، همانطور که توسط VGC گزارش شده است، Call of Duty: Vangaurd بدترین عرضه برای یک بازی Call of Duty در 14 سال گذشته از از زمان عرضه نسخه اول مجموعه Modern Warfare در سال 2007 است. به طور شگفت‌انگیزی، حتی بازی‌هایی مانند Call of Duty: Ghosts و Call of Duty: Infinite Warfare که با انتقادات زیادی روبرو شده‌اند، از عرضه بهتری برخوردار بوده و به ترتیب 52 درصد بیشتر و 16 درصد بیشتر از Vanguard در هنگام عرضه فروش داشته‌اند.

شایان ذکر است که کاهش فروش بازی Call of Duty: Vangaurd به دلیل محبوبیت روزافزون Warzone که در بالا نیز گفته شد و همچنین بازی رایگان Call of Duty Mobile، روندی است که این سری از سال گذشته دچار آن شده است. Activision تلاش‌های خود را در هر دو زمینه به موازات تغییر محل تمرکز سری خود افزایش داده است. اگرچه باید دید که آیا عرضه نه چندان مطلوب Vangaurd توسط این شرکت نگران‌کننده تلقی می‌شود یا خیر.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

نسخه فیزیکی بازی Call of Duty: Vanguard در صدر جدول فروش بریتانیا

منبعGamingbolt

حتما بخوانید