سری Call of Duty دیگر به طور سالانه منتشر نخواهد شد

بر اساس آخرین اطلاعات، برنامه عرضه Call of Duty در سال 2022 به قوت خود باقی خواهد ماند.

با خرید Activision-Blizzard توسط مایکروسافت، صحبت‌هایی در مورد مسیری که استودیوهای مختلف این شرکت بزرگ در آینده پیش خواهند گرفت، انجام شده است. فیل اسپنسر، رئیس Xbox، خاطرنشان کرده است که آن‌ها روی «فرانچایزهای مختلفی» کار خواهند کرد. با این حال، ممکن است فرصتی برای برنامه انتشار برخی از فرنچایزها مانند سری Call of Duty نیز وجود داشته باشد.

جیسون شرایر از بلومبرگ در گفتگو با «دو نفر از افراد آشنا با این مباحث» گزارش داد که کارمندان سطح بالا درباره تغییر روند عرضه سالانه این بازی شوتر بحث‌هایی داشته‌اند. شرایر گفت: اگرچه هیچ چیز نهایی نشده است، «این باور در میان بسیاری از توسعه‌دهندگان سری Call of Duty وجود دارد که انتشار بازی‌ها با سرعت کمتر، پلیرهای این مجموعه را خوشحال کرده و به تقویت این فرنچایز کمک می‌کند.» با توجه به اینکه دنباله‌ این سری که امسال منتشر می‌شود، به دنبال «بازگرداندن شهرت این فرنچایز» است، خاطرنشان کرد که اگر تغییر در نسخه‌های سالانه اتفاق بیفتد، تا سال آینده یا حتی بعد از آن شاهد نخواهیم بود.

جزئیات قابل توجه دیگری در رابطه با حال و هوای داخل Activision-Blizzard در طول هفته با «خوش‌بینی محتاطانه زیادی» برای ادغام و جدایی مدیرعامل آن بابی کوتیک وجود دارد که ظاهراً پس از تکمیل این خرید چنین رخ خواهد داد. در حالی که هیجان برای آزادی بیشتری برای خلاقیت تحت نام تجاری Xbox وجود دارد، ترس از اخراج نیز وجود دارد. با این حال زمان مشخص خواهد کرد، بنابراین برای جزئیات بیشتر در ماه های آینده با ما همراه باشید.

در همین حال، شایعه شده است که Call of Duty امسال دنباله‌ای بر ریبوت سری Modern Warfare است که قسمت اول آن در سال 2019 منتشر شد. طبق شایعات تام هندرسون، با توجه به اینکه محیط کمپین این بازی آمریکای لاتین خواهد بود، ممکن است بازی به جای نوامبر در ماه اکتبر منتشر شود. حداقل، مایکروسافت متعهد شده است که به «توافقنامه‌های موجود Activision» برای حضور سری Call of Duty بر روی پلتفرم‌های PlayStation احترام بگذارد.

مرتبط با این خبر در بازی‌نما بیشتر بخوانید:

نسخه 2022 سری Call of Duty دنباله مستقیم Modern Warfare 2019 خواهد بود

بازی Call of Duty 2022 عنوان واقع‌گرایانه‌ای خواهد بود

فروش بازی Call of Duty: Vanguard؛ بدترین در 14 سال گذشته

منبعGamingbolt

حتما بخوانید